[ad_1]

نژادها کوچکتر

سریعترین اکتشاف رادیویی آسمان جنوب توسط تلسکوپ SKA Pathfinder استرالیا انجام شده است.

CSIRO

دقیق ترین و سریعترین مطالعه در مورد آسمان جنوب به نقشه برداری حدود یک میلیون کهکشان کشف نشده کمک کرده است. دانشمندان CSIRO ، آژانس ملی علوم استرالیا ، با استفاده از Array Pathfinder کیلومتر مربع استرالیا ، زمان انجام چنین اکتشافات فضائی فشرده را از کمتر از دو هفته کاهش داده اند.

مطالعه ای که روز دوشنبه در ژورنال انجمن نجوم استرالیا منتشر شد ، اولین نتایج مطالعه CSIRO را در مورد بررسی مستمر ASKAP گزارش داد.

کلید اصلی اطلس جدید ASKAP است که یک تلسکوپ نیست بلکه مجموعه ای از 36 آنتن دیش شکل است که در صحرای استرالیای غربی واقع شده است. این آرایه از اعماق فضا به امواج رادیویی گوش می دهد و می تواند ناحیه ای از آسمان را تقریباً 30 برابر بیشتر از سایر شبکه های رادیویی مدرن ببیند.

این تیم با ساخت بیش از 900 تصویر در حدود 300 ساعت توانستند نقشه جامع آسمان جنوب را با وضوح بالاتر از مطالعات قبلی تهیه کنند. این تصاویر در مجموع شامل 70 میلیارد پیکسل است و در کمین داده ها 3 میلیون کهکشان وجود دارد – یک سوم آن برای علم جدید است.

این نقشه به ستاره شناسان اجازه می دهد تا اجرام فضایی مانند ابرنواخترها ، تپ اخترها و جت های اطراف سیاهچاله های بزرگ را در کهکشان های دور بررسی کنند.

لری مارشال ، مدیر عامل CSIRO ، در یک خبرنامه گفت: “ASKAP آخرین علوم و فنون را در مورد س questionsالات قدیمی در مورد اسرار جهان استفاده می کند و پیشرفت های جدیدی را برای منجمان در سراسر جهان فراهم می کند تا بتوانند با چالش های خود مقابله کنند.”

این فقط آغاز سفر برای ASKAP است. RACS تقریباً به عنوان آزمون آنچه ASKAP برای دستیابی به آن تلاش می کند ، طراحی شده است. طی پنج سال آینده ، شبکه رادیویی شروع به انجام ده نظرسنجی اساسی از آسمان می کند که انجام یک پروژه حدود 1500 ساعت به طول می انجامد. برخی از این پروژه ها اسرارآمیزترین پدیده ها را در انتهای جهان کشف می کنند.

دیوید مک کانل ، ستاره شناس در CSIRO و نویسنده اصلی مطالعه جدید ، گفت: “ما انتظار داریم که در تحقیقات آینده ده ها میلیون کهکشان جدید پیدا کنیم.”

می توانید با یک گشت و گذار در نقشه چشمگیر در وب سایت CSIRO گشت بزنید.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر