امروزه نقش لوله ها و اتصالات در صنعت ساختمانی، بسیار حائز اهمیت است. درضمن این مدل لوله برای لوله کشی آب آشامیدنی خانگی نیز قابل استفاده است. سپس یک انشعاب از رایزر اصلی را به کلکتور مخصوص پکیج رسانده و لوله برگشتی از کلکتور را به پکیج متصل می کنیم. این نوع لوله ابتدا از ورق سیاه ساخته شده و سپس وارد مرحله آبکاری می شود که در این مرحله لوله تولید شده به وسیله روی مذاب پوشش دهی میشود و محصول نهایی لوله گالوانیزه درزدار است. لوله های گالوانیزه آهنی معمولاً به رنگ خاکستری تیره هستند و به دو نوع متوسط و سبک تقسیم بندی می شوند.

لولههای گالوانیزه برای انتقال آب غیرآشامیدنی مانند فاضلاب تا حدودی مناسب هستند، اما بکارگیری آنها برای انتقال آب آشامیدنی چندان توصیه نمیشود. بیشترین زمینه مصرفی لولههای یو پی وی سی در انتقال فاضلاب می باشد. لوله یو پی وی سی در سیستم های آبیاری زمین کشاورزی کاربرد دارد و با بهرمندی از یک سیستم بارانی، در زمان و پول کشاورزان صرفه جویی می کند. امروزه از انواع لوله ها در بخش های مختلفی مانند صنایع، پالایشگاه ها، کشاورزی و آبیاری، آبرسانی و فاضلاب و … تأسیسات شهری که اساسی ترین آن ها سیستم های جریان آب و فاضلاب هستند، مورد توجه کارشناسان قرار گرفتند و رفته رفته لوله های فلزی و سیمانی منسوخ و لوله های پلی اتیلن روی کار آمدند.

لوله های فاضلاب پی وی سی مدل خشک، در دو نوع فشار کم به رنگ طوسی مایل به آبی و نوع فشار قوی به رنگ نقره ای تولید می شوند. برای شناخت بیشتر میتوانید به صفحه لوله پی وی سی تعرفه گمرکی لوله بدون درز مراجعه نمایید. لوله ها بسته به کاربرد می توانند از مواد گوناگونی مانند استیل، پلاستیک، چدن، سیمان، مس، پی وی سی و … انواع گوناگونی که به لوله های بی صدا شناخته شده نیز تولید و در بازار ارائه می شود. این لوله، بر اساس روش تولید و یا برحسب جنس به انواع مختلفی تقسیم میشود. لوله ساختمانی حکم رگ های تاسیسات و ساختمان ها را دارند که مسئولیت انتقال انواع سیالات ازجمله مایعات و گازها بر دوش آن هاست.

با کمی بررسی و انتخاب با کیفیت ترین محصول می توان بهترین نوع لوله اتصالات را برای تاسیسات خود برگزید، این کار در دوام بیشتر تأسیسات شما بسیار موثر است. از جمله این مزایا می توان به قیمت مناسب و تعمیر راحت، مقاوم در برابر آب و خوردگی، وزن کم و جابجایی راحت، یکنواختی دیواره درون لوله ها، احتیاج نداشتن به تجهیزات و امکانات سنگین برای نصب، امکان ساخت و عرضه برای طول های بسیار با ضخامت پایین و عدم احتیاج به عایقکاری و… با اجرای لوله های مدرن، نواقص لوله های قدیمی مثل خوردگی، شکستگی و نشتی کاملا برطرف شد.

ایندکسر