[ad_1]

apple-iphone-12-9902

آنجلا لنگ / CNET

آیفون 12 در بررسی ما بسیار تحت تأثیر قرار گرفته و دارای ویژگی های فوق العاده ای مانند آن است پشتیبانی از 5G، طراحی جدید و پشتیبانی از اپل جدید شارژرهای MagSafe. اما مواردی وجود دارد که دوست داریم در یک دنیای ایده آل ببینیم. نه ، آنها معاملات شکن نیستند و حتی ویژگی هایی نیستند که در هر آیفون پیدا خواهیم کرد ، اما ممکن است قابل توجه باشد ، خصوصاً اگر در فکر تغییر از Android هستید.

1. ذخیره سازی قابل ارتقا

اپل هرگز به شما اجازه گسترش فضای ذخیره سازی کارت microSD را روی هر یک از تلفن های شما نداده است و نسل جدید از جمله آیفون 12 نیز از این قاعده مستثنی نیست. گرچه ممکن است برای بسیاری از شما مشکلی ایجاد نکند ، اما باید پیش از این با دقت فکر کنید که احتمالاً به چه میزان فضا احتیاج خواهید داشت و چه میزان فضای داخلی برای تهیه فضای ذخیره سازی دارید. اپل با آیفون 12 64 گیگابایتی پایه 829 دلار ، بابت فضای ذخیره سازی بیشتر حق بیمه دریافت می کند و قیمت مدل 256 گیگابایتی آن 979 دلار است.

sandisk-400gb-microsd-card-mwc

امکان قرار دادن کارت کوچک microSD فضای ذخیره سازی بی پایان برای عکس ها و فیلم های بیشتر را فراهم می کند.

اندرو هویل / CNET

اگر شما تغییر اندروید شاید موردی نبوده است که شما خیلی مورد توجه قرار دهید ، زیرا بسیاری از تلفنهای اندرویدی به شما امکان می دهند کارت microSD را برای گسترش فضای ذخیره سازی اصلی وارد کنید. اگر قصد دارید مقدار زیادی فیلم 4K بگیرید یا بازی های بسیار بزرگ و گرافیکی را بارگیری کنید ، باید ظرفیت بالاتر را در نظر بگیرید.

2. اسکنر اثر انگشت

اپل دکمه کلاسیک خانه را با دکمه خود برداشت داخلی اسکنر اثر انگشت چند نسل پیش (بدون احتساب) آیفون SEالبته) در عوض آن را با FaceID جایگزین کنید ، که از تشخیص چهره برای محافظت از تلفن شما استفاده می کند. در بیشتر موارد ، این کار خوب است و ما آن را از دست نداده ایم. یعنی تا زمانی که همه گیر ویروس کرونا برخورد نکرد و پوشیدن ماسک صورت به صورت عادی در آمد و در ملاقات عمومی نبود. FaceID با ماسک های صورت کار نمی کند بنابراین ما برای دسترسی به تلفن های خود به وارد کردن پین ها بازگشتیم.

oneplus-8t-product-promo-hoyle-10

اسکنر اثر انگشت روی صفحه هنوز هم امنیت بیومتریک را ایجاد می کند ، اما فضای بیشتری را در تلفن اشغال نمی کند.

اندرو هویل / CNET

در حالی که ما نمی خواهیم شاهد بازگشت یک دکمه بزرگ در جلوی گوشی باشیم ، صفحه نمایش را خرد می کنیم ، بسیاری از تلفن های اندرویدی از جمله Samsung Galaxy Note 20 Ultra و حتی تلفن های مقرون به صرفه مانند OnePlus Nord اسکنرهای اثر انگشت را در خود نمایشگر تعبیه کرده اند. آنها نامرئی هستند و فضای اضافی در تلفن اشغال نمی کنند ، و این باعث می شود راه حل زیبایی برای امنیت بیومتریک در هنگام غیرممکن اسکن چهره ها باشد.

3. نرخ تازه سازی صفحه نمایش 120 هرتز

نرخ تازه سازی صفحه نمایش در هر مدل آیفون 12 60 هرتز است که برای بسیاری ناامید کننده بود من امیدوارم که اپل این میزان را به 120 هرتز برساند. سرعت تازه سازی سریعتر هنگام استفاده از تلفن ظاهر و احساس صاف تری به شما می دهد بدون اینکه هنگام حرکت بین صفحه ها تار شوید و همه چیز سریعتر احساس می شود. این یک ویژگی است که به طور فزاینده ای در تلفن های Android از جمله مشاهده می شود Samsung Galaxy S20 و وان پلاس شمالی.

oneplus-nord-product-16

OnePlus 8T دارای صفحه نمایش 120 هرتزی است که با پیمایش در اطراف ، همه چیز روغنی به نظر می رسد.

اندرو هویل / CNET

اپل احتمالاً برای کمک به بهبود عمر باتری ترجیح داده است در 60 هرتز بماند ، خصوصاً اینکه 5G باعث گرسنگی بیشتر گوشی ها می شود. مهمه؟ من شخصاً این کار را نمی کنم. اگر آیفون 12 را با نمایشگر 120 هرتزی خود در OnePlus Nord نگه داشته اید (همانطور که من انجام دادم) ، ممکن است بتوانید کمی تفاوت ایجاد کنید ، اما صادقانه فکر نمی کنم این چیزی باشد که در استفاده روزمره مشاهده کنید.

پردازنده های قدرتمند در مدل های آیفون 12 به این معنی هستند که عملکرد همیشه سریع احساس می شود ، که با وجود سرعت تازه سازی پایین ، تجربه ای آرام را ایجاد می کند و من برای صفحه نمایش سریع تر هر روز باتری بهتری می گیرم.

4. لنز تله

دوربین آیفون 12 می تواند تصاویر فوق العاده ای بگیرد با نمای پیش فرض و لنز فوق عریض. آنچه را که نمی تواند انجام دهد این است که با لنز تله ای که در iPhone 12 Pro وجود دارد ، بزرگنمایی کنید ، 12 Pro Max یا نسل های قبلی مانند آیفون 11 پرو.

بیشتر بخوانید: آیفون 12 در مقابل Pro و Pro Max: ویژگی هایی که می توانند شما را متقاعد به حرفه ای شدن کنند

اینکه آیا این موضوع برای شما مهم خواهد بود به میزان جدی بودن شما در عکاسی بستگی دارد و هر چند وقت یک بار در صحنه ای به یک کلوزآپ احتیاج پیدا می کنید یا ترجیح می دهید تا آنجا که ممکن است جلوی خود عکس بگیرید.

apple-iphone-12-pro-1753

آیفون 12 پرو و ​​12 پرو مکس دارای یک لنز تله فوتو هستند که به شما امکان می دهد عملکرد را بیشتر کنید.

جیمز مارتین / CNET

برای من ، مهارت های عکاسی اولویت اول من در تلفن ها است ، بنابراین من می خواهم این لنز تله فوتو را داشته باشم تا در خارج از خانه فرصت عکسبرداری اضافی به من بدهد. اگر یک تیرانداز معمولی باشید ، نمی توانید آن را از دست بدهید و از عکس های فوق العاده ای که می توانید از دو لنز دیگر بگیرید کاملاً راضی خواهید بود.

5. ProRaw

ProRaw آینده اپل یک قالب تصویری است که از برخی قابلیت های محاسباتی عکاسی دوربین (از جمله تجمع HDR) استفاده می کند ، اما امکان ویرایش عمیق تر ، مانند فایل تصویری خام ساخته شده در DSLR حرفه ای را فراهم می کند. این یک معامله بالقوه بزرگ بین JPEG کاملاً خام و استاندارد است که دوربین آن را جدا می کند ، اما این ویژگی مخصوص iPhone 12 Pro و 12 Pro Max است.

iphone-12-edit-before

ProRaw اپل پس از پایان کار می تواند کمک بزرگی برای ویرایش تصاویر حرفه ای کند. هنوز در دسترس نیست ، بنابراین این تصویر در حالت استاندارد JPEG گرفته شده است ، که همچنان بسیاری از گزینه های ویرایش را امکان پذیر می کند.

اندرو هویل / CNET

این احتمالاً ویژگی کاملاً جالبی است که فقط برای فداکارترین عکاسان جذاب خواهد بود (که خودم را عضوی مغرور از آن می دانم) ، همانند لنزهای تله فوتو ، تیراندازانی که گاه به گاه بیشتر هستند احتمالاً هرگز به فقدان آن فکر نخواهند کرد. این احتمال وجود دارد که اپل این ویژگی را برای تلفن های فراتر از خط Pro به گوشی های خود بیاورد ، اما به نظر می رسد که این ویژگی به عنوان یک ویژگی نخبه تر برای توجیه هزینه به روزرسانی حفظ شود.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر