[ad_1]

دکتر کوینسی فورتیر ، موضوع مستند HBO Baby God

دکتر کوینسی فورتیه زنان بی اعتنا را به طور مصنوعی تلقیح می کند. مستند قدرتمند Baby God در HBO پیامدهای پیچیده را بررسی می کند.

عکس از فیلم HBO توسط Leslie Katz / CNET

هنگامی که برای اولین بار با برد گولکو ، متخصص ژنتیک در مستند جدید Baby God در HBO آشنا می شویم ، او زیر میکروسکوپ نگاه می کند و به دقت آزمایش های ژنتیکی امروز می اندیشد. به زودی می فهمیم که گولکو به سادگی بعنوان یک متخصص ژنومیک در مورد فیلم درباره یک متخصص رسوائی باروری که بدون آگاهی و رضایت آنها تعداد بی شماری از زنان را تلقیح می کند مصاحبه نکرد.

گولکو اخیراً راز تکان دهنده ای را که دکتر کوینسی فورتیر پدر بیولوژیکی وی است فاش کرد.

در این مرحله ، مرحوم فورتیه برای گولکو بسیار ناشناخته است ، وی حتی مطمئن نیست که چگونه نام خانوادگی دکتر تلفظ می شود. و با این حال ، وقتی گلکو در کنار عکسی از عینک طاس Fortier ایستاده است ، شباهت پدر و پسر غیرممکن است. و اقدامات ناجوانمردانه فورتیر در دهه های گذشته با گلکو امروز طنین انداز است به گونه ای که دانشمند 50 ساله فقط می تواند درک کند.

گولکو گفت: “افرادی که DNA با والدین خود به اشتراک نمی گذارند و نمی دانند با والدین خود DNA مشترک نیستند ، ممکن است احساس کنند که آنها فقط متفاوت نیستند ، اما به نوعی اشتباه می کنند.” او به یاد می آورد که در هنگام بزرگ شدن به عنوان یک کودک ناخوشایند اجتماعی از انسان برون گرا و از نظر اجتماعی که از نظر اجتماعی پدرش را در نظر گرفته بود ، از هماهنگی خارج شده است.

این یکی از مشاهدات بسیار مهیبی است که در Baby God انجام شده است و از روز چهارشنبه 2 دسامبر از شبکه HBO و HBO Max پخش می شود و از روز بعد پخش می شود. این فیلم چندین نفر از فرزندان فورتیر را دنبال می کند که آنها با اطلاعات جدیدی در مورد ریشه خود ، میزان جنایات فورتیه (از جمله سو alleged استفاده جنسی از دستکم یک دختر ناپدری) و تأثیر اعمال او – و ژن ها بر هویت آنها مبارزه می کنند.

وندی بابست ، كارآگاه بازنشسته پلیس كه زمانی روی جنایات جدی كار می كرد ، گفت: “من می دانم كه باید از ژنتیك او تاثیری در من داشته باشد. من فقط می خواهم بدانم كه این چیست.” او پس از انجام شجره نامه راز خانوادگی را کشف کرد و اکنون در حال انجام عمل بینی است که بیش از حد دردناک او را به یاد Fortier بیاندازد.

مردی در حدود سی سالگی پس از آموختن هویت پدر بیولوژیکی خود چنان دیوانه بود که در یک ماه و نیم از نظر جسمی بیمار شد.

Baby God به کارگردانی و تهیه کنندگی هانا اولسون به آرامی بنا می شود اما به داستانی تحریک آمیز و قدرتمند تبدیل می شود که به اخلاق ، اخلاق پزشکی ، خود فریبی ، روابط خانوادگی و ماهیت زندگی خود می پردازد.

این فیلم همچنین توضیحی در مورد راهپیمایی پیشرفت علمی است – همانطور که یکی از فرزندان Fortier یادداشت می کند ، تلقیح ها قبل از بانک های اسپرم انجام شده است. Fortier هرگز تصور نمی کرد کیت های DNA ارزان قیمت خانگی که در دسترس کسی است که اتصال اینترنت داشته باشد.

کتی هولم ، دختر وندی را در آغوش داشت ، در دهه 1960 هنگامی که از متخصص متخصص باروری دکتر کوینسی فورتیر کمک گرفت ، عروس جوانی بود.

HBO

دکتر فرانک سیلور ، متخصص زنان و زایمان که سالها پیش با فورتیر تمرین می کرد ، می گوید: “در آن زمان ، آنها حتی DNA را نیز درک نمی کردند ، هرچند” پول بد پایان کار را توجیه نمی کند “. . “

فورتیر که در سال 1945 کارآموزی خود را در لاس وگاس آغاز کرد ، تخمین زده می شود صدها کودکی داشته باشد که اکنون سی تا هفتاد ساله هستند و به حرکت خود به جلو ادامه می دهند. مادر بابست ، کیتی هولم ، او را عروس 22 ساله ای در دهه 1960 توصیف می کند ، زمانی که انتظار می رفت مادر شدن بلافاصله پس از ازدواج دنبال شود و همه دوستانش از قبل صاحب فرزند شده بودند ، اما او نمی توانست باردار شود.

او Fortier را در دفترچه تلفن باروری یافت ، ثبت نام کرد و به او دستور داده شد که نمونه هایی از مایع منی شوهرش را بیاورد. بی خبر از او تا سالها بعد ، فورتیر به او تزریق کرد که خودش بود.

فیلم های قدیمی خانگی که به نظر می رسد چیزی مستقیم از مردان دیوانه باشد ، هولم باردار و سپس هولم و همسر خوشبختش را با فرزند خردسالشان وندی نشان می دهد.

هولم به یاد می آورد که با گذشت زمان ، او لحظه ای به این واقعیت تأمل می کند که وندی هیچ شباهتی به مردی که هولم با آن ازدواج کرده ندارد. “من فکر می کنم ،” خدایا ، واقعاً خنده دار است که او در خانواده اصلاً به نظر پدرش نمی رسد. ” تا اینکه بزرگ شد. فکر کردم این همه مغز را از کجا آورده ای؟ او این را از من نگرفت و من فکر نمی کردم پدرش اینقدر باهوش باشد. “

با همه حساب ها ، Fortier ، پدر بیولوژیکی پنهان وندی ، بیش از حد باهوش بود – او درخشان بود. اما چه چیزی باعث انگیزه فریب عمیق وی می شود ، که منجر به شکایت یک بیمار سابق از وی شد که منجر به توافق در سال 2001 شد؟

عزیزم خدا فقط می تواند حدس و گمان بزند. فورتیر در سال 2006 در سن 94 سالگی در شرایط خوب درگذشت ، زیرا هرگز مجوز خود را از دست نداد و فقط در کلیپ های صوتی کوتاه در فیلم ظاهر شد. این نظریه ها دامنه را در بر می گیرند – یکی از دختران وی که تربیت می کند اصرار دارد که تلقیح مخفی او صرفاً ادامه فداکاری و رفاه مادام العمر بیماران است.

babygod03

وندی بابست ، کارآگاه بازنشسته پلیس ، پس از خرید کیت DNA Ancestry.com برای کمی تحقیق گاه به گاه در مورد شجره نامه پس از بازنشستگی ، واقعیت نگران کننده مربوط به هویت پدر بیولوژیکی خود را کشف کرد.

HBO

دیدگاه دیگران به طرز چشمگیری متفاوت است ، فقط دیدن شر ، احساس اخلاقی تحریف شده و معنای ناب. مادر نود ساله ، که توسط Fortier تلقیح شده بود ، تعجب می کند ، “آیا او می خواست قبل از رفتن او ببیند چند نفر در این کره زمین وجود دارد؟” در یک پیچ و تاب خصوصاً ناراحت کننده ، عروس جوان حتی در مورد مشکل باروری با فورتیر مشورت نکرده بود و سرانجام تحت روشی قرار گرفت که قبل از اینکه حتی خود را برای بچه دار شدن آماده کند ، در آغوشش باردار شد.

وی در مورد فورتیر گفت: “زندگی من ممکن است بسیار متفاوت باشد.” “من قصد داشتم به مدرسه برگردم ، اما احتمالاً بیشتر می رفتم.”

در همان زمان ، او با سپاس به پسرش مایک نگاه می کند و می گوید بدون فورتیه نخواهد ماند. فیلم با یک کد هشدار دهنده به پایان می رسد. به ما گفته شده است که بیش از دوازده پزشک آمریکایی به تلقیح مخفیانه بیماران با اسپرم خود متهم شده اند.

برای بیماران زنده مانده و فرزندان آنها ، آزمایش DNA ممکن است پاسخ های خاصی ارائه دهد ، اما بسیاری دیگر بسیار واضح تر ، احتمالاً برای همیشه باقی خواهد ماند. وندی بابست می گوید: “من با این مسئله دست و پنجه نرم می کنم که فکر می کنم او مرد خوبی بود یا نه.” “آیا می گویی پدرت یک هیولا بود؟ و این در مورد تو چه می گوید؟”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر