[ad_1]

پاک-پانو -2

نمایی از فضاپیمای Chang’e 5 در منظره ماه.

CNSA

چینی ها ماموریت Chang’e 5 به ماه ماهواره طبیعی ما را در پس زمینه قرار داده است. اداره ملی فضایی چین روز پنجشنبه اعلام کرد که ماژول صعود خود را از بالای قسمت فرود منفجر کرده است و نمونه های سنگی و خاکی حفر شده و از سطح ماه استخراج شده است.

این مأموریت در 23 نوامبر از چین فوران کرد و فقط دو روز پیش یعنی سه شنبه روی ماه فرود آمد. ویدئوهایی از رسانه های چینی که این تورها را انجام می دهند ، بازوی رباتیک لندر را نشان می دهد و در هنگام کار کوتاه در دنیای دیگر ، در محل کار سخت تمرین می کند.

در طی اقامت ، فضاپیما همچنین منظره عظیم پانورامای فوق الذکر را از پست خود در هواپیمای ماه از یک سنگ قمری آتشفشانی نسبتاً جوان بازگرداند.

تصویر بالا تقریباً نیمی از عکس کامل با وضوح بالا است که هم تپه های دورافتاده را از نظر لندر نشان می دهد و هم اینکه چگونه پاهای کشتی هنگام لمس سه شنبه در سطح نرم و شن مانند ماه حفر می شود. . (فایل را از اینجا بارگیری کنید.) به طور خاص ، بزرگنمایی در اطراف پای فرود احساس واقعی از زمین متروک ، خشک و بیابانی را ایجاد می کند.

تصاویری که گمان می رود مربوط به این مأموریت باشد نیز در شبکه های اجتماعی چین به اشتراک گذاشته شده است که صدها تصویر گرفته شده در حین فرود و فرود را نشان می دهد و در یک ویدیو مرور زمان پیوند داده شده است:

هنگامی که ماژول صعود با یک مدارگرد انتظار بر روی ماه متصل شد ، اواسط ماه دسامبر برای فرود به چین باز می گردد ، جایی که نمونه ها جمع آوری و بررسی می شوند.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر