[ad_1]

پاک-پانو -2

نمایی از فضاپیمای Chang’e 5 در منظره ماه.

CNSA

چینی ها ماموریت Chang’e 5 به ماه ماهواره طبیعی ما را در پس زمینه قرار داده است. اداره ملی فضایی چین روز پنجشنبه اعلام کرد که ماژول صعود آن توسط قسمت فرود منفجر شده است و نمونه های سنگ و خاک حفر شده و از سطح ماه استخراج شده است.

این مأموریت در 23 نوامبر از چین فوران کرد و فقط دو روز پیش یعنی سه شنبه روی ماه فرود آمد. ویدئوهایی از رسانه های چینی که این تورها را انجام می دهند ، بازوی رباتیک لندر را نشان می دهد و در طول جابجایی کوتاه آن در دنیای دیگر ، سخت تمرین می کند.

در طی اقامت ، فضاپیما همچنین منظره عظیم پانورامای فوق الذکر را از پست خود بر روی هواپیمای ماه از یک سنگ قمری آتشفشانی نسبتاً جوان ارسال کرد.

تصویر بالا تقریباً نیمی از تصویر کامل با وضوح بالا است ، که هم تپه های از راه دور را از نظر فرود نشان می دهد و هم اینکه چگونه پاهای کشتی هنگام لمس در روز سه شنبه در سطح نرم و شن مانند ماه حفر می شوند. . (فایل را از اینجا بارگیری کنید.) به طور خاص ، مقیاس گذاری در اطراف پای فرود احساس واقعی از زمین متروک ، خشک و بیابانی را ایجاد می کند.

تصاویری که گمان می رود مربوط به این مأموریت باشد نیز در شبکه های اجتماعی چین به اشتراک گذاشته شده است که صدها تصویری را که هنگام فرود و فرود گرفته شده اند و در یک ویدئو با یک فاصله زمانی دوخته شده اند نشان می دهد:

هنگامی که ماژول صعود با یک مدارگرد در حال انتظار روی ماه متصل شد ، اواسط ماه دسامبر برای فرود به چین باز می گردد ، جایی که نمونه ها جمع آوری و بررسی می شوند. این اولین بازگشت از ماه در دهه 1970 است.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر