[ad_1]

google-doodle-mariachi

Google موسیقی مکزیک را جشن می گیرد. برای گوش دادن به تصویر روی آن کلیک کنید

گوگل

ماریاچی موسیقی محلی عامیانه مکزیک است و به نمادی از فرهنگ این کشور تبدیل شده است. این همراهی موسیقی مهمترین لحظات زندگی است ، جشن شادی و غم.

گوگل به مناسبت جشن گروه غیرقابل تردید شیپورها ، گیتارها و ویولن ها ، روز سه شنبه یک Doodle موزیکال و انیمیشن را به آنچه به نام Sound Mexico معروف شد ، اختصاص داد. Doodle شامل سرناد ماریاچی از آهنگ کلاسیک Cielito Lindo است – تقریباً به Lovely Sweet One ترجمه شده است.

گروه موسیقی ماریاچی که از قرن هجدهم در غرب مکزیک به وجود آمد ، حداقل از دو ویولن ، یک گیتار آکوستیک ، یک گیتار باس آکوستیک به نام گیتارون و یک وهوئلا ، یک گیتار با پشت گرد ساخته شده بود که سه برابر تولید می کرد. گروههای موسیقی مدرن ماریا ، شیپور ، خواننده و حتی چنگهای تصادفی به آن افزوده اند.

نوازندگان از traje de charro استفاده می کنند ، کت و شلوار کابوی های مکزیکی ، متشکل از شلوارهای تنگ ، ژاکت کوتاه و یک پیراهن لبه دار ، که کاملاً با گلدوزی و دکمه های طلای یا نقره تزئین شده است.

ماریاچی اغلب در عروسی ها و روزهای تولد و همچنین در مراسم خاکسپاری بازی می شود. همچنین می تواند در میادین مکزیک و جنوب غربی از ال پاسو ، تگزاس ، تا لس آنجلس شنیده شود.

در سال 2011 ، یونسکو ماریاچی را به عنوان بخشی از میراث فرهنگی ناملموس بشریت شناخته و اظهار داشت: “موسیقی ماریاچی ارزش های احترام به میراث طبیعی مناطق مکزیک و تاریخ محلی را به اسپانیایی و زبانهای مختلف هندی در غرب مکزیک منتقل می کند. “


[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر