[ad_1]

یکی از بهترین و در عین حال کم استفاده ترین عملکردهای HDMI ، ARC یا Audio Return Channel است. این یک ویژگی است که به شما امکان می دهد سیستم خود را ساده کنید و با اکثر تلویزیون ها ، گیرنده ها و نوارهای صوتی سازگار است.

ARC در ابتدایی ترین شکل خود از کابل HDMI برای ارسال صدا از تلویزیون به گیرنده یا نوار صوتی استفاده می کند. این بدان معناست که شما می توانید برای هر دو حالت صوتی و تصویری از یک کابل واحد استفاده کنید ، به عنوان مثال از برنامه Netflix در تلویزیون شما تعبیه شده است یا از یک کنسول بازی متصل ، و برای تعویض از تلویزیون خود استفاده کنید.

استاندارد eARC ، که بخشی از آن است HDMI 2.1، نسخه اصلی را به چندین روش اساسی بهبود می بخشد ، که در پایان مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

آیا شما به ARC نیاز دارید؟

صادقانه بگویم ، بسیاری از مردم نیازی به ARC ندارند. اگر فقط با بلندگوهای تلویزیون خود به صدا گوش می دهید و گیرنده یا نوار صوتی ندارید ، عملکرد اضافی است. هدف ARC ارسال صدای ایجاد شده توسط تلویزیون شما یا روشن شدن آن از طریق یک دستگاه صوتی خارجی ، یعنی موسیقی متن یا گیرنده است.

و از آنجا که صدای اکثر تلویزیون ها وحشتناک است ، اکیداً توصیه می کنیم که برای تقویت تجربه تلویزیون حداقل از موسیقی متن استفاده کنید. راهنمای خرید نوار صدا و موسیقی متن فیلم در برابر بلندگوها برای بیشتر.

اگر یک موسیقی متن یا گیرنده از یک محصول تقریباً اخیر که دارای HDMI است ، دارید ، احتمالاً دارای ARC نیز هست. در اینجا نحوه کار آن آورده شده است.

بروزرسانی قوس

در سمت چپ یک تنظیم سنتی و بدون ARC وجود دارد که برای اتصال صدا به سیستم صوتی به کابل HDMI از Xbox ، برای ارسال فیلم به تلویزیون به کابل دیگر و برای ارسال صدا از برنامه های تلویزیونی به سیستم صوتی به کابل نوری احتیاج دارد. با استفاده از ARC ، کابل HDMI متصل به تلویزیون می تواند صدای تلویزیون را به سیستم صوتی برگرداند. اگر بخواهید خیابان دو طرفه است.

صدور مجوز HDMI / CNET

آیا می توانید از ARC استفاده کنید؟

اتصالات HDMI را در پشت تلویزیون ، نوار صوتی یا گیرنده بررسی کنید. اگر پورت HDMI دارای ARC باشد ، باید به همان صورت علامت گذاری شود. هر دو تلویزیون و نوار صوتی / گیرنده شما باید دارای ARC برای کار باشند.

tx-sr383-wdc-re171106l

به برچسب ARC در خروجی HDMI این گیرنده توجه کنید. نوار صوتی مجهز به HDMI نیز به همین شکل به نظر می رسد.

اونکیو

دارم تنظیم می کنم

اکثر کابلهای HDMI باید با ARC کار کنند. یک سر کابل HDMI را به ورودی HDMI سازگار با ARC در تلویزیون و انتهای دیگر را به خروجی ARC نوار صوتی یا گیرنده وصل کنید.

اساساً دو روش اصلی برای اتصال سیستم از طریق ARC وجود دارد. برای اهداف ما ، ما تصور خواهیم کرد که شما دارای: تلویزیون ، گیرنده یا موسیقی متن ، پخش کننده Blu-ray و کنسول بازی (Xbox / PS4) هستید.

تنظیم 1: پخش کننده Blu-ray و کنسول بازی را به تلویزیون وصل کنید ، سپس یک کابل HDMI از تلویزیون به نوار صوتی وصل کنید. تلویزیون به مرکز اصلی سیستم سرگرمی شما تبدیل می شود.

این تنظیم به شما امکان می دهد با استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون خود را بین پخش کننده Blu-ray و منابع کنسول بازی جابجا کنید و در بیشتر موارد می توانید از کنترل از راه دور تلویزیون برای کنترل میزان صدا استفاده کنید.

عیب احتمالی این تنظیم این است که شما ممکن است نتوانید 5.1 صدای فراگیر بگیرید. اگر از گیرنده به جای موسیقی متن استفاده کنید ، این یک مشکل بزرگتر است. ما در بخش بعدی بیشتر در مورد این بحث خواهیم کرد.

تنظیم 2: پخش کننده Blu-ray و کنسول بازی را به گیرنده / نوار صوتی و سپس یک کابل از گیرنده / نوار صوتی به تلویزیون وصل کنید. برخی از نوارهای صوتی بودجه ممکن است ورودی HDMI کافی برای همه منابع شما نداشته باشند ، در این صورت شما باید از تنظیم 1 استفاده کنید.

در این تنظیمات ، گیرنده / موسیقی متن شما مرکز سیستم سرگرمی است. با استفاده از ریموت گیرنده / آهنگ صدا ، بین منابع خود جابجا خواهید شد و میزان صدا را تنظیم می کنید. برای روشن کردن تلویزیون و دسترسی به همه برنامه های تعبیه شده در تلویزیون فقط از ریموت کنترل تلویزیون استفاده خواهید کرد.

کنترل HDMI CEC

عملکرد دیگر HDMI CEC یا Consumer Electronics Control است. تقریباً هر شرکتی نام خاص خود را دارد ، از جمله SimpLink ، Anynet + ، BRAVIA Sync و دیگران. از نظر تئوری ، CEC به کنترل از راه دور یک دستگاه امکان کنترل دستگاه دیگر را می دهد ، به شرطی که به HDMI متصل باشد. به عنوان مثال ، در تنظیم 1 در بالا ، از راه دور تلویزیون شما می تواند میزان صدای باند صوتی شما را تنظیم کند.

با این حال ، هیچ تضمینی برای عملکرد آن وجود ندارد ، به ویژه برای مارک های مختلف یا سن تجهیزات. اگر یک جنبه از تنظیم ARC وجود داشته باشد که شما را رنج دهد ، این همان است. مگر اینکه یک کنترل از راه دور جهانی بدست آورید ، شاید نتوانید رویای خود را برای استفاده از کنترل از راه دور تحقق بخشید. با این حال ، اگر کار نکرد ، Google می تواند کمک کند. این کار می تواند به قدری ساده باشد که مجبور شوید تجهیزات خود را به ترتیب خاصی روشن کنید. اما در پایان ، این جنبه کنترل ممکن است به سادگی کار نکند.

عیب یابی

مرحله نهایی نصب این است که مطمئن شوید تلویزیون و نوار صوتی / گیرنده از نحوه ارسال یا جستجوی صدای ارسال شده از طریق پیوند صوتی اطلاع دارد. اگر همه چیز به درستی متصل است و کار نمی کند ، وقت آن است که به تنظیمات بروید. این باید در منوهای راه اندازی کاملاً واضح باشد ، اما در غیر این صورت ، تمام کتابچه های راهنما در وب سایت سازنده موجود است.

آخرین نکته برای بررسی اگر همه موارد دیگر درست به نظر می رسند اما هنوز صدا دریافت نمی کنید یا از بعضی منابع صوتی دریافت می کنید اما نه همه ، تنظیمات خروجی صدای تلویزیون یا منبع را بررسی کنید. به دنبال تنظیماتی بگردید که به شما امکان تغییر “جریان bit” به “PCM” یا بالعکس را بدهد. تعویض به دیگری می تواند مشکل را برطرف کند.

sony-ht-st5000-soundbar

باز هم ، برچسب ARC را روی اتصال HDMI که به تلویزیون متصل می شود ، یادداشت کنید. در برنامه نصب فوق 1 ، شما تمام منابع خود را به نوار صوتی متصل کرده و به سادگی یک کابل را به تلویزیون هدایت می کنید.

سارا تو / CNET

مشکلات 5.1

تا آنجا که می تواند ARC باشد ، یک مشکل بزرگ وجود دارد: 5.1. از نظر فنی ، تلویزیون ها مجاز به ارسال صدا 5.1 از طریق HDMI نیستند. به عبارت دیگر ، اگر فیلمی را با Blu-ray با 5.1 دالبی دیجیتال یا DTS تماشا می کنید و مستقیماً به تلویزیون شما متصل است (تنظیم 1 ، بالاتر) ، گیرنده شما فقط می تواند 2.0 صدا دریافت کند. گفته می شود تلویزیون هایی که می توانند این کار را انجام دهند “5.1 پاس” دارند. این محدودیت به ایجاد eARC کمک کرد ، که به زودی در مورد آن بحث خواهیم کرد ، اما به بلندگوهای خارجی اجازه می دهد تا 5.1 کانال و دالبی اتموس.

برخی از تلویزیون های موجود هنوز می توانند 5.1 تولید کنند ، در حالی که تلویزیون های دیگر از طریق خروجی نوری 5.1 خروجی می گیرند ، اما ARC خیر. دوستان ما در Rtings.com لیستی گسترده از آنچه تلویزیون ها انجام می دهند دارند ، گرچه فقط به سال 2017 بر می گردد.

توجه داشته باشید که این مسئله فقط در صورت داشتن منبع 5.1 مانند پخش کننده Blu-ray یا کنسول بازی اهمیت دارد. و شما سعی دارید صدای این دستگاه را از طریق ARC از تلویزیون به گیرنده ارسال کنید. اگر تلویزیون شما از 5.1 passthrough پشتیبانی نمی کند ، می توانید این منبع را مستقیماً به گیرنده متصل کنید یا تلویزیون و گیرنده را با کابل نوری متصل کنید. با این حال ، کابل های نوری اتمس را حمل نمی کنند.

اتصال منبعی مانند Blu-ray به طور مستقیم به گیرنده / نوار صوتی مزیت دیگری نیز دارد: Dolby True HD و DTS Master Audio. این قالب های با کیفیت بالاتر از طریق ARC قابل ارسال نیستند. اما آنها می توانند با eARC.

eARC و HDMI 2.1

آخرین نسخه رابط HDMI است HDMI 2.1و تغییرات مهم بسیاری را پیشنهاد می کند. برای ما ، eARC یا کانال بازگشت صوتی پیشرفته در اینجا مناسب است.

در حالی که امروزه Dolby Atmos از طریق ARC معمولی قابل انتقال است (از طریق Dolby Digital Plus) ، eARC پهنای باند بهبود یافته ای را برای جریان های صوتی Dolby TrueHD و DTS-HD Master Audio ، از جمله Atmos ، ارائه می دهد.

قالب جدید همچنین دارای جبران داخلی لب همگام سازی است. این ویژگی در ARC اختیاری است ، اما اکنون لازم است. این به شما امکان می دهد تا صدا را با پیش نمایش ها راحت تر تنظیم کنید ، چیزی که همیشه در عصر تلویزیون مدرن مشکل ساز شده است.

گوش

صدور مجوز HDMI

برای استفاده از ویژگی های جدید ، هر دو دستگاه باید با EARC سازگار باشند. خوشبختانه ، eARC در بسیاری از امکانات غیر از سطح بالا در دسترس است تلویزیون های 8K. از سال 2019 به بعد ، دستگاه های سازگار شامل می شوند Sonos Beam ، بر یاماها RX-V6A و سونی X950. قالب با ARC به صورت معکوس سازگار است ، اما انتظار انتقال Atmos از طریق تلویزیون قدیمی را نداشته باشید. اگرچه بیشتر تلویزیون های جدید به سایر ویژگی های HDMI 2.1 نیازی ندارند ، تولیدکنندگان می توانند مفیدترین قسمت های HDMI 2.1 مانند eARC را اجرا کنند.

برای eARC احتمالاً نیازی به کابل های HDMI جدید ندارید. کابلهای قدیمی تر ، استاندارد یا سرعت بالا ، کار خواهند کرد. کابل های جدید Ultra High Speed ​​نیز البته کار خواهند کرد. اما به احتمال زیاد کابلهای فعلی شما اترنت دارند و شما حتی از آن اطلاع نداشتید ، بنابراین احتمالاً آنها نیز کار خواهند کرد.

واکنش ARC

روی کاغذ ، ARC راهی عالی برای ساده سازی سیستم سینمای خانگی است. واقعیت … پیچیده است. تمام نظرات کاربران را برای هر محصول ARC بخوانید و در کار با آن مشکلی وجود خواهد داشت. بسته به سن تجهیزات و پیچیدگی تنظیمات ، ARC و ماندن دویدن می تواند ناامید کننده باشد.

توصیه ما برای اکثر افراد این است که در صورت توانایی منابع خود را به گیرنده یا نوار صوتی متصل کنند و فقط از ARC برای دریافت صدا از برنامه های داخلی تلویزیون خود از ARC استفاده کنند. اگر سیستم نوار صوتی شما ورودی HDMI کافی نداشته باشد ، همه سیستم ها به این ترتیب کار نمی کنند. با این حال ، با گزینه های سفارشی سازی بی پایان ، نمی توانیم نکات ایده آل ایده آل را ارائه دهیم. از نظر تئوری اتصال مستقیم به دستگاه صوتی شما بهترین شانس را برای بالاترین کیفیت صدا ایجاد می کند.

همچنین ، هر چند کابلها و اتصالات نوری از بین می روند، آنها روشی سنتی تر برای اتصال صدا ارائه می دهند ، كه می تواند مشكلات كمتری را ارائه دهد ، در ازای برخی کیفیت صدا و كاربرد تئوری ساده تر.


از جف س Geالی دارید؟ ابتدا به سایر مقالاتی که وی در مورد موضوعاتی مانند این که چرا همه کابلهای HDMI یکسان هستند ، توضیحات مربوط به بخشهای تلویزیون ، LCD LCD در مقابل OLED و موارد دیگر نوشت ، نگاه کنید.

آیا هنوز سوالی دارید؟ او را توییت کنید TechWriterGeoff، سپس ماجراهای سفر خود را به عنوان یک عشایر دیجیتال در اینستاگرام و یوتیوب بررسی کنید. او همچنین فکر می کند که باید رمان پرفروش علمی تخیلی او را در مورد زیردریایی های مقیاس بزرگ در شهر و دنباله آن بررسی کنید.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر