Mirror Portrait: یک قاب عکس که پرتره های آیفون را به هولوگرام سه بعدی تبدیل می کند


پرتره آینه عکس های سه بعدی را نشان می دهد که در زیر صفحه نمایش داده می شوند.

کارخانه شیشه

جدیدترین آیفون می توانید عکس و اسکن سه بعدی بسیار چشمگیر، به خصوص با سنسور درپوش پشتی. اما ، البته ، آیفون صفحه نمایش سه بعدی ندارد. 349 دلار Looking Glass Portrait یک صفحه نمایش دسکتاپ به اندازه قاب عکس 7.9 اینچ با داخلی است رزبری پای 4 رایانه ای که قصد دارد یک بیننده سه بعدی این عکسها و یک مانیتور کوچک هولوگرافیک برای برنامه های تعاملی و دوربین های سه بعدی باشد. به نظر ایده ای وحشیانه می رسد و من می خواهم یکی را روی میزم امتحان کنم (هنوز ایده ای ندارم).

پرتره در آینه چنین ایده ای دیوانه وار نیست. سونی به تازگی نمایشگر هولوگرافی مخصوص خود را بدون عینک سه بعدی ساخته است (که به آن اتوسترواسکوپی نیز می گویند) ، اما قیمت آن 5000 دلار است. هزینه یک پرتره در آینه کمتر از 400 دلار است. و به تعبیری ، ما قبلاً اینگونه بوده ایم. صفحه نمایش میدان نور مانند Nintendo 3DS بسیار پیشرفته تر به نظر می رسد: تصاویر را می توان با حداکثر 100 زاویه مشاهده کرد و فیلم ها را می توان با سرعت 60 فریم در ثانیه پخش کرد ، اما شما باید در یک محدوده مشخص باشید تا ببینید چه چیزی در دسترس است. سالها پیش ، من نمایشگرهای شیشه ای نیمه شفاف قبلی را در سطح حرفه ای دیدم ، و بلافاصله تحت تأثیر واقعاً واقعی بودن تصاویر واقعاً واقعی تحت تأثیر قرار گرفتم. احساس تماشای نمایشگرها می تواند ترسناک باشد. این یک مخزن شیشه ای کوچک است که تصاویر در آن مانند ارواح یا هولوگرام های گرفته شده حمل می شود.

پرتره در آینه می تواند به تنهایی کار کند ، تا 1000 اسکن یا عکس سه بعدی را در خود ذخیره می کند ، یا می تواند با Mac یا PC جفت شود. این صفحه نمایش دارای نرم افزار مخصوص خود برای رایانه های شخصی و مک است که عکس های شما را به تصاویر سه بعدی آماده مشاهده تبدیل کرده و روی صفحه بارگیری می کند. مانند نمایشگرهای آینه ای قبلی که برای استفاده های حرفه ای یا صنعتی طراحی شده بودند ، همچنین با یک کنترل کننده ردیابی دستی Leap Motion داخلی کار می کند تا به صفحه نمایش برسد و موارد را کنترل یا جابجا کند.

صفحه نمایش 7.9 اینچی 4: 3 دارای رزولوشن 2،048×1،536 پیکسل است و در تجارب قبلی با قاب آینه ، وضوح تصاویر نسبت به عکس های عادی کمی کمتر است. اما سازش با عمق سه بعدی و چند زاویه دید و نحوه فرافکنی تصاویر در شیشه نیز سوررئالیسم درخشان عجیبی را ایجاد می کند. نرم افزار Glass Glass اکنون با موتور Unreal ، Unity ، Autodesk Maya و Blender کار می کند.

lookingglassportrait-screenshots-00019

این نمایشگر به کنترل کننده ردیابی دستی Leap Motion متصل می شود و می تواند همه چیز را روی صفحه کنترل کند (مثلاً یک دست فانتوم سه بعدی).

کارخانه شیشه

مدیر عامل کارخانه شیشه ، شان فرین ، این نمایشگرها را گام هایی به سوی ارتباطات هولوگرافی می داند. دوربین های عمقی مانند دوربین TrueDepth در آیفون ، دوربین RealSense یا Microsoft Azure Kinect می تواند فیلم های سه بعدی را ضبط کند که می تواند در آینه در پرتره نمایش داده شود یا با نمایشگر برای شخص دیگری ارسال شود. از دوربین ها می توان برای نمادهای عروسکی مشابه Animoji در نمایشگرها نیز استفاده کرد.

لاجورد kinect-2

نمایشگر با یک پایه و دوربین برای عمق خواندن Microsoft Azure Kinect برای ضبط و نمایش فیلم های سه بعدی کار می کند.

کارخانه شیشه

هنوز کسی از عینک های AR هولوگرافیک با عینک هوشمند استفاده نمی کند ، اما این نمایشگر 3D دسک تاپ ممکن است راهی دیگر برای نزدیک شدن به هولوگرام شبیه جنگ ستارگان باشد که روی میز گفتگوی شما ظاهر می شود. این صفحه نمایش برای سفارش هم اکنون در دسترس است (199 دلار برای سفارشات اولیه) ، اما طبق سایت پیش خرید Looking Glass Factory تا اواسط سال 2021 در دسترس خواهد بود.


منبع: shargh-khabar.ir

حتما بخوانید:
راهنمای خرید و مشاوره سیستم کامپیوتر با بودجه های مختلف - سخت افزار مگ