[ad_1]

gettyimages-1229678282

STR / NurPhoto از طریق گتی ایماژ

برای آخرین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری ویروس کرونا ، به وب سایت WHO مراجعه کنید.

این شرکت دارویی روز دوشنبه اعلام کرد ، Moderna برای تأیید واکسن ویروس کرونا برای استفاده اضطراری به اداره غذا و داروی ایالات متحده مراجعه خواهد کرد. اطلاعات وی نشان می دهد که واکسن 94.1٪ در برابر موثر است کووید -19، مشابه نتایج گزارش شده در اوایل ماه جاری است.

استفان بانزل ، مدیرعامل Moderna به نیویورک تایمز گفت ، اولین تزریقات در صورت تصویب FDA می تواند بلافاصله در 21 دسامبر انجام شود.

این تقریباً دقیقاً یک سال پس از اولین خبر انتشار ویروس کرونا از چین از ووهان خواهد بود. در طی چند ماه ، ویروس در سراسر جهان شیوع یافت. اکنون بیش از 62 میلیون نفر در سراسر جهان آلوده شده است که منجر به مرگ یک میلیون و 400 هزار نفر شده است.

Moderna دومین شرکتی است که درخواست مجوز استفاده اضطراری از FDA را داده است. تایمز خاطرنشان کرد: Pfizer در 20 نوامبر درخواست واکسن خود را داده است.

سرعت توسعه و آزمایش توسط این دو شرکت و بسیاری دیگر بی سابقه است. تولید واکسن بیش از یک دهه طول می کشد. اگر فرمول های Pfizer و Moderna به همان اندازه که داده های اولیه نشان می دهند موثر باشند ، می توانند نوید واکسن و طراحی درمانی را بدهند.

این به این دلیل است که هر دو شرکت از a یک فناوری ابتکاری معروف به RNA ارسال شده مصنوعی یا mRNA، مولکولی که به سلول ها می گوید چگونه پروتئین بسازند. این می تواند سلول ها را فریب دهد و پروتئین هایی را که به طور معمول در SARS-CoV-2 وجود دارد ، ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود ، و سپس سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند – بدون اینکه بیماران را بیمار کند – تا در برابر عفونت محافظت کند.

در صورت دریافت تأییدیه های لازم ، Moderna امیدوار است که تا پایان سال حدود 20 میلیون دوز در ایالات متحده داشته باشد و گفت که می تواند تا سال 2021 500 تا 1 میلیارد دوز در سراسر جهان تولید کند.

همچنین مشاهده کنید: واکسن های COVID-19 به زودی در اینجا قرار می گیرند ، اما ممکن است شما آخرین نفر باشید. در اینجا چه کسی برای اولین بار یک

سایر شرکت هایی که روی واکسن های ویروس کرونا کار می کنند شامل این موارد هستند AstraZeneca، جانسون و جانسون و نواواکس.

بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس گفت اوایل این ماه ، او امیدوار بود که در تولید واکسن برای درمان COVID-19 پیشرفت کند. بیشتر فعالیت های وی در امور خیریه طی دهه گذشته با بنیاد بیل و ملیندا گیتس بر کنترل بیماری متمرکز بوده است.

گیتس به Fareed Zakaria از CNN گفت: “تقریباً همه واکسن ها با میزان بسیار بالایی از کارایی کار می کنند. “من خوش بین هستم که تا ماه فوریه بسیار محتمل است که همه آنها بسیار موثر و ایمن باشند.”

جکسون رایان از CNET در این داستان سهیم بوده است.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

آیا واکسن ضد COVID-19 پیروزی علم خواهد بود یا جستجوی روح؟


16:51

اطلاعات مندرج در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و برای توصیه های بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نشده است. همیشه در مورد هر گونه سوال در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی خود با یک پزشک یا دیگر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر