[ad_1]

gettyimages-1229678282

STR / NurPhoto از طریق گتی ایماژ

برای آخرین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری ویروس کرونا ، به وب سایت WHO مراجعه کنید.

این شرکت دارویی روز دوشنبه اعلام کرد ، Moderna برای تأیید واکسن ویروس کرونا برای استفاده اضطراری به اداره غذا و داروی ایالات متحده مراجعه خواهد کرد. اطلاعات آن نشان می دهد که واکسن 94.1٪ در برابر COVID-19 موثر است ، مشابه نتایج گزارش شده در اوایل ماه جاری.

استفان بانزل ، مدیرعامل Moderna به نیویورک تایمز گفت ، اولین تزریقات می تواند بلافاصله در 21 دسامبر انجام شود ، در صورت تایید FDA.

این تقریباً دقیقاً یک سال پس از اولین خبر انتشار ویروس کرونا از چین از ووهان خواهد بود. در طی چند ماه ، ویروس در سراسر جهان شیوع یافته بود و اکنون بیش از 62 میلیون نفر در سراسر جهان آلوده شده و منجر به مرگ یک میلیون و 400 هزار نفر شد.

Moderna دومین شرکتی است که برای مجوز استفاده اضطراری درخواست داده است. تایمز خاطرنشان کرد: Pfizer درخواست خود را برای این واکسن در 20 نوامبر ارسال کرده است.

سرعت تولید و آزمایش توسط این دو شرکت و بسیاری دیگر بی سابقه است – تولید واکسن ها می تواند بیش از یک دهه طول بکشد. اگر اختراعات Pfizer و Moderna به همان اندازه موثر باشد که داده های اولیه نشان می دهند ، می توانند دوره جدیدی در واکسن و طراحی درمانی را بشارت دهند.

این به این دلیل است که هر دو شرکت از a یک فناوری ابتکاری معروف به RNA ارسال شده مصنوعی یا mRNA، مولکولی که به سلول ها می گوید چگونه پروتئین بسازند. با استفاده از آن ، می توانید سلول ها را فریب دهید و پروتئین هایی را که به طور معمول در SARS-CoV-2 وجود دارد ، ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود ، و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید – بدون اینکه بیماران را بیمار کند – تا از عفونت محافظت کند.

در صورت دریافت تأییدیه های لازم ، Moderna امیدوار است که تا پایان سال حدود 20 میلیون دوز در ایالات متحده داشته باشد و اظهار داشت که می تواند تا سال 2021 500 تا 1 میلیارد دوز در سراسر جهان تولید کند.

همچنین مشاهده کنید: واکسن های COVID-19 به زودی در اینجا قرار می گیرند ، اما شما ممکن است آخرین نفر در این زمینه باشید. در اینجا چه کسی برای اولین بار یکی را دریافت می کند

شرکت های دیگری که روی واکسن های ویروس کرونا کار می کنند شامل AstraZeneca ، Johnson & Johnson و Novavax هستند.

بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس گفت اوایل این ماه ، او امیدوار بود که در تولید واکسن برای درمان COVID-19 پیشرفت کند. بیشتر فعالیت های وی در امور خیریه طی دهه گذشته با بنیاد بیل و ملیندا گیتس بر کنترل بیماری متمرکز بوده است.

گیتس به Fareed Zakaria از CNN گفت: “تقریباً همه واکسن ها با بازده بسیار بالایی کار می کنند.” “من خوش بین هستم که تا ماه فوریه بسیار محتمل است که همه آنها بسیار موثر و ایمن باشند.”

جکسون رایان از CNET در این داستان سهیم بوده است.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

آیا واکسن ضد COVID-19 پیروزی علم خواهد بود یا جستجوی روح؟


16:51

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر