[ad_1]

ps5-169- فرهنگ

به این چیز نگاه کنید ، عجیب است.

و آکرمن / CNET

قبل از اینکه در موردش صحبت کنم پلی استیشن 5من می خواهم در مورد زمان مصاحبه با نمایش بزرگ صحبت کنم.

حدود یک دهه پیش ، در زندگی دیگری ، با The Big Show مصاحبه کردم ، یک کشتی گیر حرفه ای که هنوز با WWE کار می کند.

بزرگ به نام خود ، نمایش بزرگ است بزرگ مسخره بزرگ. شارژ آن در ارتفاع 7 فوت و وزن آن در حدود 400 پوند است. همانطور که در مجموعه هتل منتظر آمدن نمایشگاه بزرگ بودم ، سعی کردم ذهنی برای مقیاس عظیم انسانی که افق دید من را پاک می کند ، آماده شوم.

آموزش ذهنی م doesثر نیست. حتی نزدیک نیست نمایش بزرگ وارد شد. چشمانم گشاد شد. وقتی دست کوچکم را گرفت و با پنجه راستش به اندازه یک بشقاب بزرگ آن را تکان داد ، نفسم را زیر لب گرفتم.

gettyimages-509693388

نمایش بزرگ. او بزرگ بود. و همچنین واقعا خوب!

تصاویر Pfitzenreuter / Getty را علامت گذاری کنید

وقتی اولین بار رو در رو ملاقات کردم چنین احساسی داشتم پلی استیشن 5 در طبیعت هر چقدر هم که آمادگی داشته باشم ، هر تعداد عکس هم برای اندازه گیری دیده بودم ، اندازه این کنسول هیولا هنوز کاملاً و کاملاً متعجبم کرد.

من برای اولین بار در دفاتر سونی در استرالیا حضور داشتم که در حال گفتگوهای کوچک با یک کارمند سونی بود. من آن را در دید محیطی خود گرفتم. شروع کردم به لرزیدن ؛ تمرکز کاملاً از دست داده است.

“این همان است؟”

“نه … نمی شود.”

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم که بزرگ “

اگرچه من آن را در عکس ها دیدم ، اگرچه آماده شدم ، اما صادقانه ، صادقانه شوکه شدم.

آنقدر شوکه که وقتی بالاخره پلی استیشن 5 را در خانه خودم گرفتم ، مجبور شدم فقط … آن را در کنار اشیا everyday روزمره شلیک کنید. انگار مغز بدوی من باید کار کند و مقیاس آن را یاد بگیرد. با قرار دادن آن در متن یک گیاه گلدان موز یا غول پیکر.

از وقتی PS5 خودم را گرفتم ، مثل جهنم لذت می برم. بازی های عالی ، کنترل کننده عالی. اما من نیز به آن فکر کرده ام. سعی در فهمیدن که چرا افراد باهوش سونی (حدس می زنم) تصمیم گرفتند کنسول را به این شکل درآورند.

از آنجا که فراتر از اندازه غیر خدائی این چیز ، PS5 فقط یک چیز عجیب برای تماشا است ، چه رسد به اینکه سعی کنید آن را درک کنید. دستگاه های مصرف کننده ، به ویژه کنسول ها ، معمولاً می توانند در طرح زیبایی بیشتر طراحی شوند. شاید آنها کمی شبیه تلویزیون هایی باشند که به آنها متصل هستند؟ یا اتاق های نشیمن که برای قرار گرفتن در آنها طراحی شده اند؟

کنسول ها تمایل دارند مستقیماً به طرح Zeitgeist متصل شوند یا به طریقی خلاقانه دفع شوند. Xbox X سریبه عنوان مثال ، این یک کنسول طراحی شده برای ناپدید شدن است و به موقع با تمرکز جدید مایکروسافت روی سرویس هایی مانند Game Pass حرکت می کند. در آینده ، زمانی که کنسول ها حتی وجود ندارند ، Xbox Series X ممکن است آخرین مرحله باشد. طراحی شده است به دیدن به عنوان آخرین مرحله

Nintendo GameCube

من این چیز را دوست داشتم.

نینتندو

از طرف دیگر ، Nintendo GameCube ، کنسولی بود که در سال 2001 عرضه شد. یک اسباب بازی بازیگوش روی دستگاهی که در تقابل مستقیم با جعبه های سیاه براق مانند کنسول های Xbox و PlayStation 2. طراحی شده است تا زیر تلویزیون مخفی شوند. خواه ناخواه هر سه دستگاه بهم پیوسته بودند و نشانه های طراح این مسئله را منعکس می کرد.

پلی استیشن 5 متفاوت است. پلی استیشن 5 در سال 2020 به زمین متصل نشده است: کنسول های دیگر ، دستگاه های فن آوری ، همه عقل سلیم.

طراحی پلی استیشن 5 چنان گیج کننده است که نمی توانم تصمیم بگیرم که آیا این یک تقلید مسخره آمیز از کمترین انگیزه های نوستالژیک لینچ است یا – به احتمال زیاد – احمقانه ترین چیز لعنتی که من تاکنون دیده ام. در گذشته ، سونی مرزهای طراحی کنسول را با چیزی مانند آوانگارد ، دقیقاً فراتر از حساسیت آینده ، پیش برد. کنسول های آن با جذابیت و رمز و راز معاشقه می کنند. این بار ، آنها چیزی را ایجاد کردند که به نظر می رسد یک روتر ISP غول پیکر ، سالمندان یا یک لپ تاپ تند و زننده برای بازی های رایانه ای است.

این باید عمدی باشد ، درست است؟ قطعاً

من نمی توانم از هر مرجع احتمالی آن را درک کنم. تماشای پلی استیشن 5 عجیب است ، اما حتی به برخی از ایده آل های “عجیب و غریب عجیب” پست مدرن نزدیک نمی شود. بدون شک مربوط به اشیایی است که قبلاً در گذشته اخیر ما دیده ایم. به اندازه کافی عجیب ، PS5 تقریباً طبیعی است. مثل خیلی عادی. عادی پیش پا افتاده همانطور که نوجوان در سال 2007 به طور عادی ترسیم می کند.

و PS5 هم هومر نیست. این یک جسم شکسته و متورم نیست ، که بدیهی است نتیجه بد سلیقگی ، ایده های بد و طراحی بد ، خرد شده در یک جعبه زشت است. اگر چشمانتان را ببندید ، PS5 تماشای آن لذتبخش است ، اگر زیاد به آن فکر نکنید ، اما چند دهه است که ثانیه ای است که من آن را از جعبه خارج کردم.

نزدیکترین طراح آن احتمالاً Xbox 360 است ، کنسولی که در سال 2005 به بازار عرضه شد و احتمالاً خیلی جوان است و هر نوستالژی را بر نمی انگیزد. کنسولی که با رنگ سفید شروع شد و در نهایت در کرم دندان خام زمان لکه دار شد. گمان می کنم PS5 نیز به همین سرنوشت دچار شود. این چیز قبلاً به نوعی عجیب و غریب و زشت تر است. دو یا سه سال دیگر کیسه ای کاغذی روی سر خود خواهید گذاشت.

این احساس شکنندگی ، سنگینی و واقعاً در خانه من نیست. و در این مرحله سعی می کنم بفهمم که PS5 چگونه می تواند جا بیفتد همه جوره خانه

من عاشق PS5 هستم. من کاری که او انجام می دهد را دوست دارم. من عاشق Demon’s Souls هستم ، من مرد عنکبوتی را دوست دارم: مایلز مورالس ، من اتاق بازی Astro را دوست دارم. بیشتر از همه ، من کنترلر جدید DualSense آن را با بازخورد لمسی ، حیاتی و پاسخ دهنده های آن دوست دارم.

اما بهترین چیزی که می توانم در مورد PlayStation 5 بگویم همانطور که هست جسم فیزیکی یعنی – از استاد متشکرم – در کابینت تلویزیون من جا می گیردجایی که می توان آن را با مهربانی از چشم انسان پنهان کرد.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر