[ad_1]

PS5 بالاخره اینجا است و در حالی که بازی ها بدون شک مهمترین قسمت در راه اندازی کنسول هستند، PS5 رابط کاربری جدید گنجینه ای از گزینه های بسیار عالی جدید است. ما گزینه ها را به طور عمیق بررسی کرده ایم و نکات و نکاتی را برای کمک به شما در استفاده مجدد از تجربه PlayStation خود پیدا کرده ایم.

بعضی از آنها به طور یکپارچه هنگام راه اندازی کار می کنند ، اما برخی دیگر در کوهی از تنظیمات و گزینه ها دفن می شوند. فکر کردیم ارزش شکسته شدن دارد.

در اینجا آنچه که ما فکر می کنیم ارزش آن را دارد که هنگام شروع کار PS5 برای کمک به تطبیق تجربه PS5 خود با تنظیمات خاص خود انجام دهید ، اینجاست.

1. تنظیمات حریم خصوصی خود را بررسی کنید

در هنگام راه اندازی اولیه PS5 ، از شما خواسته می شود که یک سری چهار تنظیمات مختلف حریم خصوصی را با نام هایی مانند “اجتماعی و باز” یا “انفرادی و متمرکز” انتخاب کنید. در اصل به شما امکان می دهد نمایه آنلاین خود و آنچه دیگران می توانند ببینند را کنترل کنید.

اما این تنظیمات را می توان بیشتر در این دسته ها تقسیم کرد ، به شما امکان می دهد کنترل کاملی بر اینکه در نتایج جستجو ظاهر می شوید یا چه کسی می تواند شما را به عنوان دوست اضافه کند ، و غیره.

این تنظیمات را می توان در بخش “کاربران و حساب ها” از تنظیمات یافت.

2. تنظیمات برق را انتخاب کنید

PS5 به شما این امکان را می دهد تا کنترل بهتری داشته باشید که PS5 شما به چه میزان نیرو می گیرد ، به ویژه هنگامی که آن را در “حالت خواب” قرار می دهید. همانند تنظیمات حریم خصوصی ، در هنگام راه اندازی ، می توانید بین پروفایل ها یکی را انتخاب کنید ، با تنظیمات از پیش تعیین شده که اگر بخواهید بیشتر غوطه ور شوید ، می توانند بیشتر شکسته شوند. این تنظیمات از پیش تعیین شده مشخص می کند که خاموش شدن PS5 شما در حالت آماده به کار چقدر طول می کشد و آیا کنسول به طور خودکار به روزرسانی ها را بارگیری می کند – اگر می خواهید از بروزرسانی مخوف سیستم جلوگیری کنید وقتی می خواهید چیزی را به صورت آنلاین بازی کنید ، بسیار مفید است.

3. با اسلایدرهای HDR مخلوط شوید

ps5-cropped-for-door.png

این عکس باعث می شود PS5 کوچکتر از آنچه که هست به نظر برسد.

سونی

اگر تلویزیونی دارید که از HDR پشتیبانی می کند ، قطعاً می خواهید مطمئن شوید که این تنظیمات را به درستی انجام داده اید.

باز هم ، PS5 به شما امکان می دهد هنگام تنظیمات با کنتراست و روشنایی کنار بیایید ، اما شخصاً من چندین بار با این تنظیمات رفت و برگشت کرده ام ، عمدتا به این دلیل که اگر پس از تنظیم تنظیمات تلویزیون خود را تغییر دهید (مثلاً در حالت بازی) ) این تنظیمات HDR تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. منطقی است که به عقب برگردیم و بهینه سازی کنیم. مخصوصاً اگر به اندازه من در انتخاب کیفیت تصویر دقت کنید! (من برای رفع این تنظیمات زمان شرم آوری را صرف کردم.)

4- با زیر منو آزمایش کنید

احتمالاً قسمت مورد علاقه من در رابط کاربری PS5 زیر منویی است که می توانید هنگام بازی نمایش دهید. اصولاً اگر دکمه بزرگ PlayStation را در وسط کنترلر فشار دهید ، این زیر منو در بازی ظاهر می شود. بسیار برازنده.

مدتی است که کنسول های قدیمی تغییرات مختلفی در این ویژگی دارند ، اما من طرفدار نسخه PS5 هستم. بدون مانع ، خوب است و امکان شخصی سازی را فراهم می کند.

می توانید به تنظیمات دسترسی پیدا کنید ، میزان صدا را با هم مخلوط کرده و دستگاه های دیگری مانند هدفون اضافه کنید. حتی می توانید حساب Spotify خود را پیوند دهید و از زیر منو موسیقی انتخاب کنید. از اینجا گزینه های VR نیز ارائه می شود ، که برای کسانی که می خواهند مشکلات VR را در حال حرکت برطرف کنند بسیار کمک خواهد کرد.

در این زیر منو نیز می توانید به راحتی بین بازی های اخیراً بازی شده جابجا شوید و نیازی به رفتن به صفحه اصلی برای شروع یک بازی جدید را انکار نکنید.

اما قسمت مورد علاقه من: سفارشی کردن زیر منوی شما امکان پذیر است. حتی می توانید گزینه های دسترسی PS5 را به زیر سیستم اضافه کنید ، که به نظر من برای گیمرهای معلول بسیار مفید خواهد بود.

5. بین عملکرد و وضوح انتخاب کنید

کسانی که PS4 Pro دارند احتمالاً می دانند که بازی ها کمی رایانه ای می شوند. بازی هایی مانند خدای جنگ و Horizon Zero Dawn به شما این امکان را می دهند که آیا PS4 Pro را ترجیح می دهید قدرت پردازش اضافی خود را بر روی رزولوشن یا عملکرد متمرکز کنید (که در اصل به معنی نرخ فریم است).

من شخصاً همیشه تمرکز روی عملکرد را به وضوح بیشتر ترجیح می دهم. و اگر تلویزیونی دارید که 4K کار نمی کند ، حتماً این کار را می کنید قطعاً عملکرد را به وضوح ترجیح می دهیم.

در هر صورت ، برای اینکه در انتخاب مجدد موارد دلخواه خود با هر بازی دردسر کمتری داشته باشید ، PS5 به شما امکان می دهد در تنظیمات انتخاب پیش فرض را انجام دهید. به تنظیمات برنامه / برنامه ذخیره شده بروید و از پیش تنظیمات بازی را انتخاب کنید.

6. دشواری پیش فرض خود را انتخاب کنید

بسیاری از چیزهای خوب در قسمت ایستگاه از پیش تنظیم بازی وجود دارد – شما حتی می توانید به طور پیش فرض سختی را ترجیح دهید.

من شخصاً با این کار کنار نمی آیم. من فکر می کنم دشواری بازی خیلی ذهنی است و تفاوت زیادی بین بازی ها دارد. اما من می دانم که افرادی هستند که دوست دارند بلافاصله روی سخت ترین شرایط تمرکز کنند و بالعکس ، افرادی که دوست دارند برای تاریخ بازی کنند.

7. تنظیمات کنترل کننده خود را بررسی کنید و پیش قدم شوید

img-1393

قطعاً با تنظیمات کنترلر درگیر می شوید.

و آکرمن / CNET

این یک ضرورت مطلق است.

این یک چیز کاملاً جدید نیست ، اما PS5 به شما امکان می دهد تنظیمات پیش فرض کنترلر را که برای همه بازی ها قابل استفاده است تنظیم کنید. اول و مهمترین ، شما می توانید یک بازی معکوس از تیراندازهای اول شخص یا بازی های سوم شخص با کنترل دوربین انجام دهید.

من برای تغییر دادن آن باید مرتباً وارد تنظیمات بازی شوم ، بنابراین این کار برای من ضروری است.

احتمالاً شنیده اید که کنترلر PS5 DualSense از نظر محرک های سازگار و ویژگی های لرزش یک جهش بزرگ است. همچنین می توانید در شدت اثر تغییراتی ایجاد کنید. من شخصاً آن را لمس نمی کنم. من از پیش فرض بسیار راضی هستم ، اما اگر بخواهید آن را تغییر دهید آنجاست.

8- تنظیمات اسپویلر را انتخاب کنید

باور نمی کردم این یکی وجود داشته باشد اما وجود دارد!

در واقع ، می توانید سطح اسپویلرهایی را که هنگام گشتن در فروشگاه پلی استیشن مشاهده خواهید کرد ، کنترل کنید. شما می توانید از بین بردن “همه” اسپویلرهای بالقوه یا حذف اسپویلر ، که توسط توسعه دهندگان بازی تعیین شده است ، انتخاب کنید.

بنابراین ، اگر فوق العاده به اسپویلر حساس هستید ، می توانید به قسمت Saved Game / Application Data در تنظیمات بروید و بر روی Game Presets کلیک کنید. گزینه موجود است.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

رابط کاربری جدید PS5 فاش شد! تجزیه توابع کامل


4:23

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر