[ad_1]

tqg-104-unit-00367rc

آنیا تیلور-جوی در The Queen’s Gambit.

نت فلیکس

اگر هنوز هم با پیروزی بت هارمون در سریال The Queen’s Gambit نتفلیکس سر و صدا دارید ، بیایید حتی بیشتر در مینی سریال عالی فرو برویم. ما امیدواریم که همه سوالات شما را پوشش دهیم ، از اینکه آیا این مجموعه براساس یک داستان معجزه آسای شطرنج ساخته شده است تا دقیقاً همان Hamit ملکه چیست.

ادامه مطلب: دامنه ملکه می تواند بازی شطرنج زنان را تغییر دهد

توجه: اسپویلرها می آیند

qg-101-still-03-00118850rc

بث جوان شطرنج را از آقای شیبل ، نظافتچی پرورشگاه خود یاد می گیرد.

نت فلیکس

آیا براساس یک داستان واقعی ساخته شده است؟

گرچه Queen’s Gambit به عنوان یک داستان ورزشی الهام بخش ظاهر می شود ، اما اقتباسی از یک رمان داستانی به همین نام در سال 1983 است که توسط نویسنده آمریکایی والتر توویس نوشته شده است. توویس خود یک بازیکن شطرنج بود و با استادان زندگی واقعی مشورت می کرد تا مطمئن شود که پیچیدگی ها و قوانین شطرنج حرفه ای را به درستی به تصویر کشیده است. بنابراین ، الیزابت هارمون براساس معجزه شطرنج یتیم واقعی از دهه 50 و 60 ساخته نشده است. اما اگر به دنبال یک شطرنج باز زن هستید که بخواند ، جودیت پولگار از مجارستان معمولاً قوی ترین شطرنج باز تمام ادوار به حساب می آید.

دامنه ملکه چیست؟

در شطرنج ، گامبیت حرکتی ابتدایی است که در آن بازیکن برای کسب موقعیت مثبت بعداً مهره هایی را فدا می کند. طبق وب سایت The Chess ، “The Queen’s Gambit شاید محبوب ترین بازی باشد ، و اگرچه گفته می شود بیشتر گامبیت ها در برابر بازی بی نقص حلال هستند ، اما Queen’s Gambit از این قاعده مستثنی است.” این حرکتی است که بث در آخرین پیروزی خود مقابل واسیلی بورگوف ، قهرمان جهان روسیه از آن استفاده کرد. “هدف از بازی ملکه این است که به طور موقت یک پیاده را فدای کنترل مرکز تخته کند.”

چگونه مادر واقعی بث درگذشت؟

وقتی بث 9 ساله بود ، مادر واقعی او ، آلیس ، با سوار شدن به وسیله نقلیه ای که در حال روبرو شدن بود ، خودکشی کرد. او ابتدا به خانه پدری بث می رود ، جایی که همسر جدید وی با پسر کوچک آنها ملاقات می کند. آلیس برای مراقبت از بث از پاول کمک می خواهد ، اما پل با تب و تاب او را از خانواده جدیدش بیرون می اندازد. او می گوید او می تواند بار دیگر برگردد و آنها با هم صحبت می کنند ، اما از آخرین باری که یکدیگر را دیده اند پنج سال می گذرد و او به وضوح ادامه می دهد. آلیس که جایی برای بردن بث ندارد ، سعی می کند هر دو را در تصادف بکشد. بث به طرز معجزه آسایی زنده مانده بود ، اما در طول زندگی خود از مشکلات عاطفی رنج می برد.

tqg-105-unit-00215rc

بت و بنی واتس.

نت فلیکس

چه قرصی بت مصرف می کند؟

در پرورشگاه بث ، خانه دختران Methuen ، به کودکان قرص های آرامبخش می دهند تا آنها را مطابقت دهد. هنگامی که قانونی منع این امر به تصویب می رسد و قرص های بث از بین می رود ، وی از ترک اعتیاد رنج می برد و به مبارزه با اعتیاد خود ادامه می دهد.

خانم ویتلی چگونه می میرد؟

خانم ویتلی پس از پایان عاشقانه گردباد با دوستش مانوئل در مکزیکو سیتی ، در مسابقه بت با بورگوف ظاهر نشد. بث به اتاق هتل خود برمی گردد تا خانم ویتلی را مرده ببیند. معاینه پزشکی انتظار دارد که هپاتیت باشد ، یک بیماری التهابی کبد. خانم ویتلی الکلی بود و قبض عظیم مارگاریتا را در هتل جمع کرده بود.

چگونه بث بنی واتس را شکست می دهد؟

اولین باری که بت در مسابقات Open US در لاس وگاس به بازی بن واتس ، قهرمان فعلی ایالات متحده پرداخت ، او را کتک زد. بعداً ، با کمک هری بلتیک ، قهرمان سابق ایالت کنتاکی ، بث یاد گرفت که به جای اینکه فقط در حال حاضر به شهود خود متکی باشد و بداهه پردازی کند ، مخالفان خود و بازی های بزرگ حرفه آنها را مطالعه کند. او نسخه ای از Chess Review را با ویژگی وات خریداری می کند و از او س aboutالاتی درباره خودش می پرسد ، از جمله اینکه چرا چاقو به همراه دارد (می گوید این از هر چیزی محافظت می کند). در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آمریکا در اوهایو ، بث در 30 حرکت به سرعت او را شکست داد. او به او اجازه می دهد همان حرکتی را که برای ضرب و شتم او برای اولین بار – خانم های معامله گر – بازی کرده بازی کند ، اما این بار او آماده است.

tqg-107-unit-01188rc

بت و بورگوف.

نت فلیکس

اهمال کاری چگونه انجام می شود؟

وقتی بث در روسیه آخرین بازی خود را مقابل بورگوف انجام می دهد ، می خواهد تا روز بعد محروم شود. این بدان معنی است که او باید حرکت بعدی خود را روی یک کاغذ بنویسد و آن را در یک پاکت مهر و موم کند. سپس مدیر جلسه بعدی را با حرکت آماده شده آغاز می کند. این اطمینان می دهد که هیچ بازیکنی نمی داند وقتی نوبت بعدی آنها است هیئت مدیره چه شکلی خواهد شد.

چرا بورگوف می خواهد جدا شود؟

در دیدار نهایی بین بث و بورگف در نمایشگاه مسکو ، بعد از انجام چندین مسابقه طولانی متوالی ، بث خسته تر از این دو است. اما بورگوف کسی است که می خواهد جلسه را تمام کند و روز بعد برگزار کند. این تصمیم می تواند منجر به مصاحبه بورگوف در نواری شود که بث هنگام آموزش با هری تماشا می کند ، جایی که بورگوف در مورد بیرون رفتن از افراد نیمی از سن خود مانند بث صحبت می کند و نمی داند چه مدت می تواند برنده شود. “من می توانم با هر کسی به جز زمان مبارزه کنم.” همچنین ممکن است او خسته باشد و تعویق را اعلام کند – کاری که بازیکن پس از 40 حرکت اول می تواند انجام دهد. قبل از ورود برنامه های رایانه ای برای بازی شطرنج ، که می تواند برای تجزیه و تحلیل موقعیت های به تعویق افتاده مورد استفاده قرار گیرد ، بازی هایی که در عرض 5 ساعت تمام نشدند به طور خودکار به تعویق افتادند. بورگوف ، احتمالاً از قبل احساس خطر باخت کرده است ، احتمالاً برای مشورت با دیگر بازیکنان روسی بازنشسته می شود – بث با بورگوف روبرو شد ، که یک یا دو روز قبل به قهرمان سابق جهان لوچنکو کمک کرد مسابقه خود را قطع کند.

آیا بازیگران در واقع شطرنج بازی می کنند؟

توالی شطرنج بسیار دقیق توسط مربی شطرنج ، بروس پاندولفینی (که در مورد رمان اصلی مشورت می کند) ، با راهنمایی استاد بزرگ روسی گری کاسپاروف ، تهیه شده است. آنها احتمالاً از موتورهای شطرنج ، برنامه های رایانه ای استفاده کرده اند که موقعیت های شطرنج را تجزیه و تحلیل می کنند و لیستی از قوی ترین حرکات و همچنین سناریوهای مطابقت دقیق در کتاب و نقاشی های بازی های واقعی را ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، طبق آخرین اخبار کانال شطرنج یوتیوب ، آخرین مسابقه بت و بورگوف تاکنون بر اساس بازی اوسیل ایوانچوک اوکراینی و پاتریک ولف آمریکایی در مسابقات شطرنج Biel Interzonal در سوئیس در سال 1993 بود. تا زمانی که این بازی با تساوی به پایان برسد ، بث سرانجام حرکتی متفاوت پیدا می کند که منجر به پیروزی وی می شود. موقعیت بورگوف برای تحسین بث پس از پیروزی وی اشاره به یک مسابقه معروف بین مدافع عنوان قهرمانی روسیه بوریس اسپاسکی و حریف آمریکایی بابی فیشر در جام جهانی 1972 در ایسلند است که در فیلم Pawn Sacrifice در سال 2014 به تصویر کشیده شده است. وقتی فیشر برنده شد ، اسپاسکی به تشویق حضار می پیوندد.

پاسخ جامعه شطرنج چیست؟

گامبیت ملکه معمولاً توسط منتقدان ستایش می شود. اگرچه وی نظرات خوبی از بازیکنان شطرنج دریافت کرد ، اما انتقادها به استفاده انحصاری از بازی های مردان به عنوان پایه ای برای مسابقات خیالی او بود. “بازی ملکه بسیار درخشان است ، اما استفاده از برخی بازی های زنانه بسیار عالی خواهد بود.” توییت های Jennifer Shahade قهرمان اسبق شطرنج زنان ایالات متحده.

نمایش شطرنج چه مشکلی دارد؟

به گفته استاد شطرنج ایرینا برزیناQueen’s Gambit در به تصویر کشیدن بازی های شطرنج بسیار دقیق عمل می کند. اما یک چیز وجود دارد که نیاز به مجوز هنری دارد: صحبت در مسابقات شطرنج. معمولاً آداب و معاشرت این است که فقط برای گفتن چک ، مات یا پیشنهاد تساوی صحبت کنید. بث کمی بیشتر از این حرفها برای گفتن دارد ، فراموش نمی کند که مثلاً به هری بلتیک بگوید که فکر نمی کند از تشک فرار کند. – شاید. اگر به موقع رسیده بودید.

ایپه روبینگ کیست؟

قمار ملکه به ایپه روبینگ مخترع بوکس شطرنج اختصاص دارد که در مه سال جاری به دلایل نامعلوم در سن 45 سالگی درگذشت. بوکس شطرنج یک ورزش ترکیبی است که در آن ورزشکاران در دورهای متناوب شطرنج و بوکس به رقابت می پردازند.

آیا فصل 2 وجود خواهد داشت؟

بث بر شیاطین خود غلبه می کند تا سرانجام بزرگترین رقیب خود را شکست دهد و داستان خود را به پایان رضایت بخشی برساند و به نظر نمی رسد دیگر برای یک فصل دوم از هم بپاشد. اگرچه بازیگران ، از جمله آنیا تیلور-جوی ، گفته اند که آنها آماده و باز هستند تا در قسمت های بعدی به شخصیت های خود بازگردند ، اسکات فرانک ، نماینده فیلم ، که اقتباس او از کتاب Tevis همزمان با منبع اصلی به پایان می رسد ، صدا ندارد ایده هایی برای مطالب بیشتر داده شده است.

این فیلمنامه نویس-کارگردان در مصاحبه با Entertainment Weekly گفت: “این بهترین تجربه ای بود که من در یک حرفه 30 ساله پر از تجربیات خوب داشته ام. بنابراین این چیزهای زیادی می گوید.” “من نمی دانم که مردم چگونه آن را مصرف می کنند ، اما برای اولین بار آماده ام اعتراف کنم که چقدر خوشحالم. معمولاً می ترسم روزی آن را بگویم.”

ویلیام هوربرگ ، تهیه کننده اجرایی به Town & Country گفت: “شاید ما فقط بتوانیم اجازه دهیم مخاطب تصور کند که چه بعدی است.”[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر