[ad_1]

snapdragon-888-front-chip-in-studio

اسنپدراگون 888 کوالکام در سه ماهه اول سال 2021 در دستگاه های 5G قرار خواهد گرفت.

کوالکام

تراشه ای که اکثر گوشی های گران قیمت 5G را سال آینده تأمین خواهد کرد اینجا است: Qualcomm Snapdragon 888. و برای اولین بار در محدوده فوق العاده بالا ، Qualcomm مودم 5G خود را در همان تراشه مغز ، هوش مصنوعی و سایر ویژگی های پردازنده هایی که احتمالاً باعث افزایش عمر باتری به تلفن های 5G می شوند.

تلفن های هوشمند برای کار به اجزای زیادی نیاز دارند ، اما دو قسمت اصلی که تلفن را به تلفن تبدیل می کند پردازنده برنامه است که به عنوان مغز دستگاه عمل می کند و مودمی که آن را به شبکه تلفن همراه متصل می کند. اولین دستگاه های 5G برای کار با پردازنده اصلی محاسبات به مودم های مستقل نیاز داشتند. این به این دلیل بود که فناوری 5G بسیار جدید بود ، ترکیب آن با مغز بسیار دشوار بود.

سالهای گذشته اسنپدراگون 865 همچنین دارای یک مودم مستقل بوددر حالی که کوالکام اتصال 5G را با سیستم پردازنده خود ادغام می کند سیستم های میان رده Snapdragon 765 و 765G روی تراشه یا SoC ها. بسیاری از مردم انتظار داشتند که بالاترین تراشه کوالکام اولین Snapdragon SoC با مودم یکپارچه باشد ، اما در آن زمان این شرکت اظهار داشت که اگر مودم یا ویژگی های پردازنده برنامه را بازیابی نکند ، تراشه حاصل از آن بسیار بزرگ و تشنه تلفن های هوشمند پیشرفته خواهد بود. کلاس کوالکام ترجیح داد در مورد هیچ یک از ویژگی های تلفن های گران قیمت خود مصالحه نکند ، اما مایل بود در مورد خط میان تراشه خود مصالحه کند.

اسنپدراگون 865 با مودم X55 جفت شده است برای تأمین اکثر تلفن های گران قیمت 5G که در سال 2020 عرضه شده اند ، با محدوده Galaxy S20 سامسونگ شروع می شود.

با اسنپدراگون 888 ، کوالکام به SoC های قدرتمند خود بازگشت و کاربران تلفن از آن بهره مند خواهند شد. بزرگترین مزایای SoC عمر بهتر باتری و هزینه کمتر است. به جای اینکه دو تراشه فضای تلفن را اشغال کنند ، تنها یک مورد وجود دارد که باعث می شود تلفن های ظریف ، براق یا فضای بیشتری برای باتری های بزرگتر داشته باشید. وجود یک تراشه یکپارچه همچنین به تولیدکنندگان دستگاه امکان می دهد تا به سرعت برای تقریباً هر شبکه 5G در جهان تلفن توسعه دهند و تلفن های 5G را برای مصرف کنندگان ارزان تر می کند.

باب اودانل ، تحلیلگر تحقیقات Technalysis ، گفت: “این به شما همه نیازهای شما در یک بسته را می دهد و از لحاظ تئوری طراحی تلفن را آسان تر ، ارزان تر و فقط بهتر یکپارچه می کند.”

پیشرفت مداوم 5G بیش از هر زمان دیگری مهم است ، زیرا ویروس کرونا به طور بنیادی دنیای ما را تغییر داده است. مردم در خانه می مانند و فاصله خود را با یکدیگر حفظ می کنند و آنها را مجبور می کنند به باند پهن خانگی اعتماد کنند – چیزی که 5G می تواند آن را تقویت کند. نسل بعدی فناوری تلفن همراه ، دارای 10 تا 100 برابر سرعت 4G و پاسخ سریع ، می تواند همه چیز را از کنفرانس ویدیویی ساده گرفته تا پزشکی از راه دور و واقعیت افزوده و مجازی پیشرفته بهبود بخشد. بازی منطقه ای است که انتظار می رود از پاسخگویی و سرعت سریع 5G بهره ببرد.

کوالکام به جای رویداد شخصی سالانه هاوایی ، میزبان اجلاس مجازی دو روزه است. به جای راه اندازی جریان جدیدی از تراشه ها و اخبار ، این شرکت رویداد دیجیتالی خود را بر روی قابلیت های Snapdragon 888 متمرکز کرده است. روز چهارشنبه ، غواصی عمیق فنی در ویژگی هایی مانند دوربین Snapdragon 888.

پیشرفت های 5G

جهان می تواند با یک همه گیری گسترده مبارزه کند ، اما این مطمئناً راه اندازی 5G را به تأخیر نمی اندازد. به گزارش روز دوشنبه اریکسون ، این فناوری فوق سریع امسال بیشتر از حد انتظار به مشتریان رسیده است و تا سال 2026 حدود 60٪ از جمعیت جهان را پوشش می دهد. این غول شبکه سوئدی گفت که این باعث می شود 5G سریعترین رشد شبکه تلفن همراه را داشته باشد.

تا پایان سال جاری ، 218 میلیون اشتراک 5G در سراسر جهان وجود دارد ، در مقایسه با پیش بینی 190 میلیون اریکسون در ژوئن – که به خودی خود افزایش از ارزیابی قبلی است.

بسیاری از این افراد از تلفن های مجهز به پردازنده های کوالکام استفاده می کنند. حتی محدوده جدید آیفون 12، که از پردازنده برنامه خود اپل استفاده می کند ، برای اتصال به شبکه های 5G به مودم های کوالکام متکی است.

پیش از اخبار روز سه شنبه ، الکس کاتوزیان ، معاون ارشد کوالکام ، مدیر ارشد تلفن همراه ، محاسبات و زیرساخت ها ، برای Snapdragon 888 کوالکام تمرکز بر چهار زمینه 5G ، هوش مصنوعی ، بازی و دوربین است.

کاتوزیان گفت: “این واقعاً تمام کاربردها و قابلیت های این دستگاه را جمع می کند.” “ما بر روی فن آوری های اساسی برای محاسبات کم مصرف و همچنین ارتباطات متمرکز شده ایم.”

مودم یکپارچه X60 کوالکام استکه قادر است داده ها را تا حداکثر 7.5 گیگابایت بر ثانیه بارگیری کرده و اطلاعات را به سرعت 3 گیگابیت بر ثانیه بارگذاری کند. این مودم که در ماه فوریه معرفی شد ، شامل امواج بسیار سریع اما غیرقابل اطمینان موج میلی متر ، ترجیح داده شده توسط Verizon و طیف کندتر و پایدار زیر 6 است که تقریباً توسط هر شرکت دیگر در جهان ترجیح داده می شود. این از بسیاری از ویژگی ها پشتیبانی می کند که سرعت بالاتر و سایر مزایای شبکه را امکان پذیر می کند.

کاتوزیان گفت: “در سمت 5G ، قابلیت های ارتباطی بسیار بهتر خواهد بود.”

اگرچه بیشترین سرعت بارگیری نسبت به نسل قبل خیلی سریع نیست ، اما X60 با جمع آوری انواع مختلف سیگنال های بی سیم ، قصد دارد سرعت متوسط ​​دستگاه ها را افزایش دهد. X60 توانایی جمع آوری شبکه های کندتر زیر 6 با طیف mmWave سریعتر را دارد و باعث افزایش عملکرد کلی می شود.

X60 همچنین ظرفیت شبکه را افزایش می دهد و پوشش را گسترش می دهد. اپراتورهای شبکه می توانند در حالت مستقل حداکثر سرعت های زیر 6 را دو برابر کنند (این جایی است که تلفن به جای شبکه های غیر استاندارد امروزی مستقیماً به 5G تبدیل می شود ، جایی که 4G به عنوان لنگر عمل می کند تا قبل از انتقال دستگاه به 5G ، مصافحه اولیه بین تلفن و شبکه ایجاد شود. ارتباط).

T-Mobile اپراتوری است که از تجمیع اپراتور بهره مند می شود. کاربران قدیمی ترین تلفن های 5G T-Mobile سرعت بسیار سریعتر از اتصال 4G را ندیده اند. اما وقتی T-Mobile می تواند پخش های مختلف خود را با هم ترکیب کند ، کاربران باید سرعت بارگیری و بارگذاری بیشتری را ببینند. مودم امسال در تلفن های 5G ، X55 ، نمی تواند این طیف را جمع کند.

اودانل از Technalysis گفت: “X60 در واقع اولین مودمی است که تمام موارد 5G را که واقعاً نیاز دارید انجام می دهد.” کوالکام “اکنون واقعاً مودمی دارد که می توان با موفقیت بیشتری از آن برای دستیابی به بهترین سرعت 5G ممکن استفاده کرد.”

و هوش مصنوعی ، بازی ها و دوربین

از نظر هوش مصنوعی ، اسنپدراگون 888 شامل موتور AI نسل ششم جدید کوالکام است. کوالکام در حال بازسازی پردازنده Hexagon خود است ، که به گفته آن “یک پیشرفت بزرگ در AI” در مقایسه با فناوری قبلی است. این عملکرد و بهره وری انرژی را بهبود می بخشد و داده ها را با 26 عملیات در ثانیه یا TOP جمع می کند. کوالکام همچنین شامل نسل دوم Sensing Hub است که شامل پردازش هوش مصنوعی با قدرت کمتری است که همیشه در آن گنجانده شده است.

هوش مصنوعی “از بسیاری از برنامه های مختلف پشتیبانی می کند که [are] کاتوسیان گفت که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، “از جمله در عکاسی و فیلم برداری.” [out] تمام سردردهایی که قبلاً از نظر انتخاب پارامترهای مناسب ، قرار دادن آن در حالت مناسب ، اطمینان از نور مناسب ، حتی تشخیص صحنه ها و چهره ها ، پس زمینه ها و عمق وجود داشته است. تمام این موارد از طریق امکانات هوش مصنوعی مورد مراقبت قرار می گیرند. “

و اسنپدراگون 888 دارای پردازنده سیگنال سریعتر Spectra است که به کاربران امکان می دهد با سرعت 2.7 گیگاپیکسل در ثانیه از فیلم ها عکس بگیرند. این برابر با حدود 120 عکس در ثانیه در رزولوشن 12MP است که تا 35٪ سریعتر از نسل قبلی است.

کاتوزیان گفت: “این عظیم است.” “هنگامی که این توانایی ظاهر شود ، مردم شروع به انجام آن می کنند [develop] برنامه ها و خدمات مختلف مربوط به آن. وی گفت: “این می تواند مواردی مانند کنفرانس ویدیویی بسیار تیز یا اجازه دادن به کاربران برای گرفتن عکس از آنچه در طول روز انجام می دهند و به اشتراک گذاشتن آن در رسانه های اجتماعی با دیگران است.”

alex-katouzian-with-oem-logo

الکس کاتوزیان ، معاون ارشد رئیس جمهور و مدیر کل کوالکام ، موبایل ، رایانه و زیرساخت ، در مورد برخی از شرکت هایی که از پردازنده جدید اسنپدراگون 888 استفاده می کنند بحث می کند.

کوالکام

Snapdragon 888 ماژول سوم پردازش تصویر را اضافه می کند که به تلفن های هوشمند پیشرو امکان پردازش سه جریان ویدئویی همزمان را می دهد ، همه با وضوح 4K و تصاویر با دامنه دینامیکی بالا. و برای عکس ها ، این تراشه قبلاً از آموزش هوش مصنوعی برای ارزیابی بهتر تمرکز و روشنایی عکس ها استفاده کرده است.

این منجر به عکسهای بهتر در نور کم و شب و عکسهای عملی از چیزی می شود که بسیار سریع حرکت می کند – یا بسیار کند. کاتوزیان گفت: با تلفیق هوش مصنوعی و دوربین ، تلفن به طور خودکار می فهمد کدام گزینه را برای هر شرایط انتخاب می کند و کاربران “نگران جزئیات فنی” نخواهند بود.

پردازنده هم هست از فناوری TruePic پشتیبانی می کند که واقعی بودن عکس ها و فیلم ها را تأیید می کند، تلاشی برای جلوگیری از جعل و تقلب. و نسل سوم فناوری Snapdragon Elite Gual کوالکام که جلوه های ویدئویی دستگاه های تلفن همراه را افزایش می دهد.

پردازنده Kryo 680 جدید کوالکام ، مغز Snapdragon 888 ، 25٪ قدرتمندتر و 25٪ کارآمدتر از پردازنده قبلی است. پردازنده گرافیکی به روز شده Adreno 660 باعث می شود تا گرافیک 35٪ سریعتر باشد در حالی که 20٪ کاراتر است.

پیش بینی می شود اسنپدراگون 888 جدید کوالکام سال آینده اکثر گوشی های پیشرفته اندرویدی را تأمین کند. شرکت هایی که قصد استفاده از اسنپدراگون 888 را در دستگاه ها دارند شامل ایسوس ، کوسه سیاه، LG ، Meizu ، Motorola ، Nubia ، Realme ، OnePlus ، Oppo ، Sharp ، Vivo ، Xiaomi و ZTE.

مدیرعامل شیائومی لی جون در بیانیه مطبوعاتی گفت: “من خوشحالم که گوشی هوشمند پرچمدار جدید Mi11 یکی از اولین دستگاه های Snapdragon 888 خواهد بود.” “این یکی دیگر از محصولات پیشرفته ما است و با فناوری های مختلف هاردکور روبرو خواهد شد.”

کوالکام به طور مشخص از سامسونگ نام نبرده است ، اما گوشی های بعدی Galaxy S احتمالاً شامل Snapdragon 888 هنگام عرضه در اوایل سال آینده خواهند بود. اولین گوشی دارای اسنپدراگون 865 سال گذشته بود Galaxy S20.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر