SpaceX در داخل فضاپیمای جدید Dragon 2 دانش بسیاری را به ISS ارسال می کند

[ad_1]

ماژول هماهنگی متصل به اژدها

کپسول اژدها متصل به ISS.

ناسا

نسخه جدیدی از فضاپیمای SpaceX Dragon اولین پرواز خود را در مدار آخر هفته این مدار انجام خواهد داد ، زمانی که موشک Falcon 9 Dragon 2 را پر از تجهیزات به ایستگاه فضایی بین المللی برمی دارد.

اژدهای جدید می تواند 50 درصد بار علمی بیشتر از نسخه قبلی داشته باشد ، طبق گفته SpaceX. این پرتاب بیست و یکمین مورد برای شرکت موشکی ایلان ماسک به عنوان بخشی از توافق نامه تأمین تجاری (CRS) با ناسا است.

CRS-21 علاوه بر تجهیزات مورد نیاز فضانوردان و ایستگاه ، آزمایش های ISS متعددی را نیز انجام خواهد داد ، از جمله اولین آزمایش تحقیقات دارویی COVID-19 در فضای. تعدادی از مطالعات بیولوژیکی از فناوری هایی مانند بافت روی تراشه و اندامک های مغزی بهره مند می شوند که می توانند برای شبیه سازی بافت انسان و ثبت واکنش آن به جاذبه خرد مورد استفاده قرار گیرند.

آزمایش دیگر Bioasteroid است که هدف آن کمک به تعیین اینکه آیا از ارگانیسم هایی مانند قارچ ها می توان برای استخراج مواد ارزشمند مانند فلزات کمیاب خاکی از سیارک ها برای استخراج آنها یا حتی حفظ پایه ها در جهان های دیگر استفاده کرد ، استفاده کرد.

چارلز كوكل ، محقق ارشد Bioasteroid ، در ویدئوی ناسا در زیر توضیح می دهد: “ما بررسی خواهیم كرد كه آیا این میكروب ها می توانند عناصری را كه می خواهیم واقعاً در صنعت ، از سطح و داخل سیارك ها استفاده شود ، بدست آورند.”

همچنین در Dragon یک ماژول دروازه جدید از Nanoracks پرواز می کند ، که شبیه دروازه ژاپنی است که از قبل در ISS قرار دارد ، اما به طور قابل توجهی بزرگتر است. این زیرساخت جدید می تواند باعث شود محموله های مکعبی یا سایر محموله ها از ایستگاه فضایی در فضا مستقر شوند.

تقویت کننده Falcon 9 با بلند کردن Dragon 2 ، دقایقی پس از انفجار چهارمین پرواز خود را انجام می دهد و روی هواپیمای بدون سرنشین در اقیانوس اطلس می نشیند. اژدها تقریباً 24 ساعت پس از پرتاب به ISS متصل می شود.

پرتاب در حال حاضر برای 8:39 صبح PT (11:39 صبح ET) شنبه 5 دسامبر از کیپ کاناورال ، فلوریدا برنامه ریزی شده است. با این حال ، آخرین پیش بینی نشان می دهد که فقط 50 درصد فرصت برای حرکت به جلو وجود دارد. پیش بینی پنجره راه اندازی پشتیبان در روز یکشنبه کمی مطلوب تر است.

هر زمان که مأموریت شروع می شود ، ما قطعاً پخش جریانی مستقیم را در خود جاسازی خواهیم کرد تا بتوانید همین جا تماشا کنید.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

وی توضیح داد که اینترنت فضایی Starlink است


4:43[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet