اختلاف ساعتی که بین کشورهای مختلف وجود دارد، به دلیل تفاوت در موقعیت جغرافیایی هر کشور است. از آنجایی که کشورها در عرض ها و طول های متفاوتی قرار گرفته اند، این اختلاف ساعت نیز اجتناب ناپذیر است و لازم است بدانید که وجود این تفاوت هیچ تاثیری بر زندگی مردمی که در یک کشور زندگی می کنند ندارد. البته اگر شما مشغول به تجارت با کشور دیگری هستید ممکن است این مساله برای شما اهمیت داشته باشد اما به طور کلی این مساله چیزی نیست که بابت آن نگرانی وجود داشته باشد.

یکی از کشورهایی که به دلیل داشتن آثار باستانی و تاریخی فراوان و همچنین مناظر بکر و دیدنی بسیار مورد علاقه ایرانی ها قرار دارد و سالانه افرادی زیادی از کشورمان به آن سفر می کنند کشور گرجستان است. این کشور یکی از کشورهای اروپایی است و  از آنجایی که با ایران فاصله کمی دارد، داشتن اختلاف زمانی بین این دو کشور، مساله ای دور از انتظار نخواهد بود.

تفاوت ساعت گرجستان با ایران

گرجستان قبلا به کشور ایران تعلق داشت، اما 200 سال پیش در طی وقایعی که در آن زمان اتفاق افتاد، از ایران جدا شد. این نکته را از این بابت ذکر نمودیم که عنوان کنیم این کشور با ایران فاصله زیادی ندارد و به همین دلیل تفاوت ساعت در گرجستان و کشور ایران نیز زیاد نخواهد بود.

اختلاف ساعتی که بین گرجستان و ایران وجود دارد در حدود نیم ساعت است. یعنی اگر در حال حاضر شما به ساعت خود نگاه کنید و ساعت ده و سی دقیقه صبح را به شما نشان دهد و فرد دیگری در گرجستان و در همین لحظه به ساعت خود نگاه کند، ساعت وی عدد یازده صبح را به او نشان خواهد داد. به عبارت دیگر ایرانی ها از نظر زمانی نیم ساعت از گرجستانی ها عقب تر هستند. اگر قصد دارید تا با تور گرجستان ارزان به این کشور سفر کنید، بهتر است از این اختلاف زمانی اطلاع داشته باشید.

-اختلاف ساعت تفلیس با تهران

تفلیس پایتخت کشور گرجستان و در جنوب شرق قاره اروپا واقع شده است. این شهر یکی از شهرهای گرجستان است که گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. پایتخت گرجستان جاهای تفریحی و دیدنی زیادی دارد که به شما توصیه می کنیم  حتما از آنها دیدن کنید. یکی از نکاتی که در هنگام سفر به بزرگترین شهر گرجستان باید از آن اطلاع داشته باشید اختلاف ساعت آن با تهران است. کسانی که در تهران زندگی می کنند از نظر زمانی نیم ساعت عقب تر از ساکنین تفلیس هستند.

مدت زمان پرواز تهران به تفلیس

یکی از بهترین راه هایی که می توانید برای سفر به گرجستان انتخاب کنید، هواپیما است. سفر با این وسیله فاصله بین کشورها را بسیار کم کرده و باعث می شود تا شما در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به گرجستان و یا تفلیس برسانید.

شهر تهران از تفلیس حدود 878 کیلومتر فاصله دارد و هواپیما می تواند در طی مدت زمانی حدود یک ساعت و ربع شما را به این شهر برساند. البته مدت زمان پرواز به شرایط جوی و عوامل دیگر بستگی دارد. اما اگر فرض کنیم که همه چیز فراهم و آماده باشد، مدت زمان سفر شما از این مقدار بیشتر نخواهد بود.

ایندکسر